Clavicula M3 MTB już oficjalnie w sprzedaży

Dzięki rozwiązaniu THM Carbones nowa Clavicula współpracować będzie ze wszystkimi nowoczesnymi napędami w rowerach MTB. Jednak nie tylko możliwość zmiany pająków stanowi o uniwersalności rozwiązania Niemców. Pierwsza rzecz to niebywale sztywna oś 30mm, którą w nowej wersji wykonano z aluminium. Mocowanie ramion odbywa się tak jak w poprzedniej wersji za pomocą 8-wypustowego zakończenia, które ściskanie jest za pomocą jednej śruby. Montaż jest dziecinnie prosty. Sama oś jest dłuższa od typowych rozwiązań innych producentów. Potrzebujemy zatem dedykowanych suportów. Tych jest tutaj dostatek - BSA, BB30, PF30, BBRight, Pressfit oraz BB 386 Evo - każdy znajdzie to czego potrzebuje.

clavicula_mtb_m3_crankset

Wracając do pająków. Tu także nie będziemy cierpieć na niedostatek rozwiązań. Do wyboru mamy modele 2-blatowe na rozstaw 104/64 oraz 120/80, pojedyncze XX1 oraz potrójne 104/64. Nie będzie chyba niespodzianki jak za niedługo zobaczymy koronki do montażu bezpośredniego.

pajaki

Coś co zawsze elektryzowało wszystkich fanów tego produktu, to była waga tego technologicznego cacka. Nie inaczej jest w nowej wersji. Sama korba bez pająka waży 344g. Do tej wagi musimy doliczyć wagi odpowiednich pająków i łożysk suportu. Przedstawiają się one następująco:

Korba Clavicula M3  

344g

Podwójny 104/64

39g

Podwójny 120/80

48g

Pojedynczy XX1

42g

Potrójny 104/64

42g

Miski English BB

73g

Dodatkową rzeczą która ucieszy jeszcze bardziej zamożnych użytkowników jest fakt, że korba współpracuje także z czujnikiem mocy SRM. W takiej konfiguracji zestaw będzie ważył 770g. To mniej niż inne korby bez SRM-a.

clavicula_mtb_m3_crankset-szczegol

Jest też dobra wiadomość dla użytkowników ważących więcej niż 85kg. Nowa wersja posiada także limit wagowy, ale podniesiono go do 120 kg. Teraz może każdy już używać Claviculi :)

wieloklin

Nowa korba to także nowe narzędzia. THM opracowało nowy klucz do optymalnego montażu Claviculi. Jest to takie trzy w jednym - klucz do mocowania misek łożysk z odpowiednim momentem, lockring tool umożliwiające prostą wymianę pająków oraz narzędzie regulacji, które umożliwia ustawienie luzu łożyska i ułatwia przestrzeganie wymaganego momentu obrotowego przy dokręcaniu korby. Narzędzia można ze sobą łączyć co ułatwi przechowywanie. Nowe narzędzie jest dostępne w komplecie lub jako pojedyncze części.

Crank-Tools-001
Crank-Tools-020

Znowu jest o czym marzyć...


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl