RockShox wprowadza nowe amortyzatory Sid i Revelation

Nowy RockShox SID i Revelation zachowują wszystkie cechy swoich charakterów, co czyniło je dwoma z najbardziej udanych widelców XC i AM w historii, przy jednoczesnym zwiększeniu kontroli i komfortu dla wszystkich zawodników. Oba modele będą dostępne w rozmiarach dla kół 26 ", 27,5" i 29" przez co będą mogły służyć wszystkim rowerzystom eksplorującym górskie szlaki. SID jest jednym z najbardziej udanych widelców wyczynowych XC jaki kiedykolwiek powstał, zdobywając wiele tytułów Olimpijskich i Mistrzowskich, zbyt długo by wspominać. Lista dostępnych modeli naprawdę robi wrażenie, same tylko skoki wahają się w granicach od 80 do 120 mm, do tego dochodzą różne wersje i opcje także osi i rury sterowej. Revelation z kolei łączy w sobie najlepsze technologie RockShoxa, sprawiające że widelec o zakresie skoków od 120 do 150mm ciągle może pochwalić się rekordowo niską wagą. To co łączy oba modele jest także wyposażenie ich w tłumik Motion Control DNA, która została przerobiona i unowocześniona, w celu poprawienia wydajności na trasie.

sid1

Zawór DIG - specjalista na szlaku

Zawór Dig to nazwa najnowszego dodatku do sekcji tłumienia zarówno zarówno w modelu SID jak i Revelation. RockShox ponownie zaprojektował tłok tłumienia powrotu, aby pomieścić zawór Dig, który zapewnia optymalny poziom kontroli zarówno dla niskiej i wysokiej prędkości kompresji, uważnie kontrolując przepływ oleju, co ma zapewnić zawodnikowi odpowiednią ilość wsparcia i absorpcji wstrząsów. Przeprojektowanie tłoka pozwala na korzystanie z Rapid Recovery, regulacji tłumienia powrotu, który pozwala na szybszą reakcję między kolejnymi uderzeniami, większą przyczepność i bardziej kontrolowaną jazdę.

sid2

Małe szczegóły, duży news

Nowe pokrętła nastawcze RCT3 są łatwiejsze w obsłudze i wyraźnie oznaczone w każdej z trzech pozycji, podczas gdy cały nowy zestaw uszczelek sprawia, że ​​SID i Revelation działają płynniej, mają niższe tarcie, są też lepiej uszczelnione. Z kolei anodowane na czarno golenie posiadają nadruk z gradientami sagu co pozwala na szybkie i precyzyjne ustawienia.

Motion Control DNA
DNA Motion Control jest dostępny wyłącznie na pokładach SID i Revelation, w czterech modelach dla różnych stylów jazdy:

XX - Zaprojektowany dla zawodników poszukujących największej efektywności. Amortyzacja XX Motion Control DNA wraz z hydrauliczną manetką XLoc spełnia wysokie wymagania zawodników poszukujących najlżejszego i najbardziej ergonomicznego rozwiązania.

RCT3 - Przeznaczone dla zawodników poszukujących większej wydajności w pochłanianiu wstrząsów. Nowa funkcja dampera RCT3 zawierają trzy odrębne pozycje na pokrętle - otwarte (z regulacją prędkości kompresji), progowe i zamknięte.

RLT - Zaprojektowany dla zawodników, którzy poszukują amortyzatora dla bardziej stabilnej jazdy. Zawierają regulację Motion Control - kompresję do zamknięcia i regulowane działanie progowe.

RL - Dla zawodników poszukujących najbardziej prostego podejścia do ustawienia zawieszenia. Posiada sprężynę powietrzną Motion Control DNA i udoskonalone tłumienie powrotu Dual Flow połączone z regulacją kompresji do zamknięcia oraz zadanym fabrycznie progiem.

sid3

Wysyłka modeli 2014 z fabryki rozpocznie się w czerwcu 2013 r. Sugerowana cena zaczyna się już od 750 USD (672 €) za model Sid i 755 dolarów USD (676 €) za Revelation.  

Na tym jednak nie koniec. Wraz z nowymi amortyzatorami na rynek wchodzi nowa konstrukcja manetki XLoc. Jest to odpowiedź na głosy wszystkich tych użytkowników, którzy zachwyceni działaniem hydraulicznej manetki w swoich amorach, zazdrosnym okiem spoglądali na właścicieli Foxów, mogących jedną manetką sterować zarówno amortyzatorem przednim jak i damperem.

lockout

Tym co odróżnia rozwiązanie RS od Foxa jest hydraulika i sposób działania. Nie mamy tu CTD, ale prosty przycisk włącz/wyłącz, który upraszcza obsługę (i miejsce na kierownicy przy okazji) do absolutnego minimum. Przy okazji jest to także chyba jedna z lepiej skonstruowanych manetek na rynku. Użytkownicy fulli powinni być zachwyceni :) 

lockout2

Premiera rynkowa tego produktu nastąpi we wrześniu 2013 z wybranymi modelami amortyzatorów Sid, Revelation, damperów Monarch. DostęĻna będzie także jako upgrade kit.


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl