Coraz bliżej celu! Na licznikach już 9 tysięcy km!

0441

Przypomnijmy, ta wyprawa to dla Joachima forma rehabilitacji i dowód na ostateczne zwycięstwo nad nowotworem. Chłopak kilka lat temu przeszedł operację usunięcia guza mózgu. W wyniku powikłań doszło do porażenia nóg, a lekarze ostrzegali, że być może już nigdy nie wstanie z wózka inwalidzkiego. Determinacja i upór sprawiły, że udało mu się wrócić do zdrowia, a kolejne setki kilometrów pokonywane w Australii na rowerze są dowodem na ostateczne zwycięstwo nad chorobą.

dsc_0028_1

- Do zaplanowanych 10 tysięcy kilometrów jeszcze trochę nam brakuje, ale już mogę chyba zaryzykować stwierdzenie, że nam się uda! Codziennie pokonujemy kolejne dystanse, które przybliżają nas do tego celu.  Czasami jest pod górkę, czasami pod wiatr, ale to tylko sprawia, że mam większą satysfakcję. Zmagania ze zmęczeniem czy niepogodą są niczym, wobec walki z rakiem- mówi Joachim Czerniak.

dsc_0414

Ekspedycja wystartowała na początku października. Joachim, jego ojciec Robert, rehabilitantka Ewelina i wolontariusz Bartek chcą przejechać w sumie ponad 10 000 kilometrów. Wystartowali z Darwin na północy Australii i w tej chwili dojechali na południowe wybrzeże, w okolica miasta Adelaide. Po drodze udało im się ominąć katastrofalne pożary, choć sama podróż nie przebiegała bez przeszkód. Przebite opony, kłopoty z dostępnością do wody pitnej, konieczność modyfikacji zaplanowanej wcześniej trasy.

dsc_0500_1

Ale dzięki pomocy życzliwych Australijczyków, jak również miejscowej Polonii, te drobne przeciwności losu nie wpłynęły na przebieg całej wyprawy. Ekipa odwiedziła do tej pory Sydney, Melbourne, a także zdobyła na rowerach Górę Kościuszki - najwyższy szczyt na kontynencie.  W tej chwili kierują się na zachód, by dotrzeć do miasta Perth, gdzie na koniec marca przewidziano finał wyprawy. Ich codzienne relacje i zdjęcia można śledzić na oficjalnej stronie wyprawy: www.joachim.allforplanet.pl

dsc_0540


Organizację wyprawy umożliwiła Fundacja Allegro All For Planet.  Wspiera ją także Inicjatywa Policzmy się z Rakiem. Patronat medialny objęły „Polska na rowery”, magazyn Rowertour , National Geographic i Bumerang Polski.

dsc_0743_2

 

 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl