Pax Avant, 3 krowy i Orbea - gotów na wyzwanie?

1.06.2013

3_krowy 

Cała historia zaczęła się blisko 650 lat temu.

W 1375 roku mieszkańcy dwóch dolin w Pirenejach – Doliny Roncal w regionie Nawarra, w Hiszpanii oraz Doliny Baretous, znajdującej się po francuskiej stronie, po wielu sporach o granice tych sąsiednich terytoriów zawarli pokój. Lokalni urzędnicy w końcu doszli do porozumienia, zgodnie z którym Galowie mieli corocznie oddawać trzy krowy do Nawarra.

Ta tradycja nadal jest obchodzona co roku w lipcu. W przedsięwzięciu biorą udział politycy oraz mieszkańcy każdej z dolin. Podobnie jak w poprzednich latach wybiera się trzy zwierzęta. Ten czyn wyrażany jest w słowach „Pax Avant” ( Niech nastanie pokój ).

W Orbei chcemy zorganizować rowerowy „tour” poprzez oba malownicze terytoria w Pirenejach. „Pax Avant” to dwie trasy: pierwsza wyprawa to 124km, a druga dłuższa to 211km. Krótsza trasa obejmuje mityczne miejsca takie jak Laza, Orhy, Lie Col, Col de Labays i inne. Naszym celem są niezapomniane wrażenia oraz kontakt z naturą. Krótsza trasa jest intensywna i piękna.

Dłuższa trasa przebiega przez wiele tych samych miejsc co krótsza, ale stanowi większe wyzwanie i możliwe, że oferuje bardziej imponujące widoki z korony w Pirenejach. Trasa prowadzi przez takie miejsca jak Laza, Orhy, Bagargui, Issarbe, Loe Col i inne. Jesteś gotów podjąć z nami to wyzwanie?

destination 

W Orbei jesteśmy bardzo podekscytowani pierwszą edycją „Pax Avant” wiodącą przez tak piękne i malownicze miejsca, o których wiemy, że potrafią zauroczyć i zainspirować. Czy jesteś gotowy na „Pax Avant” ??

Już niedługo szczegółowe informacje na stronie www.orbea.com


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl