Nowe koła do cyclocrossu z AX-Lightness

Firma AX-Lightness jest chyba znana każdemu miłośnikowi dwóch kółek. Produkty tej firmy jak sama nazwa wskazuje są lekkie, ale też rzadko spotykane i do tego niezwykle drogie. Można by rzec że suma wszystkich przymiotników którymi można opisać części tego niemieckiego producenta, da się zastąpić jednym - kultowe.

Do konstrukcji kół dla rowerów przełajowych firma wykorzystała obręcze SRT 42 o wymiarach 42mmx21,5mm, które już od dawna ma w ofercie dla rowerów szosowych. Recepta na nowe koła była w tym przypadku dość prosta - dać swoje obręcze, zgodnie z przyzwoleniem UCI z ubiegłego roku pozwalającym na użycie hamulców tarczowych w cyclocrossie, zastosować piasty pod takie właśnie hamulce, wykorzystując do tego produkty innej kultowej marki Tune, połączyć jedno i drugie szprychami, stosując 20 sztuk w przednim kole i 24 w tylnym i mamy gotowy produkt dla rowerów przełajowych, trafiający w najbardziej wyszukane gusta, a przy tym nadążający za nowymi trendami. 

cx42

Same obręcze ważą 275 gramów sztuka i to z naklejkami. Ci z Was którzy świadomość posiadania jednych z najładniejszych i najlżejszych obręczy chcą pozostawić dla siebie, mogą zyskać dodatkowe 15g wyrzucając naklejki).

Efekt? Zestaw kół ważący 1121g (521g przód, 600g tył) w cenie 2059 euro. Same tylko obręcze kosztują 769 euro za sztukę. No cóż, nikt nie mówił że będzie łatwo…


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl