Zostań kolarskim mistrzem tej zimy!

Legendarne etapy najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie zagoszczą tej zimy w Polsce. Przejadą je uczestnicy Tour de Bike Atelier, czyli zawodów na rowerze przymocowanym do trenażera, które odbędą się w grudniu i styczniu w pięciu miastach Górnego Śląska i Zagłębia. O cenne nagrody uczestnicy pierwszego etapu powalczą 8 grudnia br. w sklepie rowerowym Bike Atelier w Sosnowcu. Poczują się jak najlepsi kolarze tym bardziej, że pokonywaną trasę będą śledzić na dużym wyświetlaczu. 

W każdym z pięciu stacjonarnych sklepów rowerowych Bike Atelier na Górnym Śląsku i w Zagłębiu odbędzie się jeden etap wyścigu na trenażerach podłączonych do wyświetlacza. Uczestnicy Tour de Bike Atelier mogą przypiąć do profesjonalnego sprzętu własny rower szosowy albo skorzystać z roweru przygotowanego przez organizatorów i wykręcić najlepszy czas przejazdu odcinka legendarnej trasy. Kolejne etapy odbędą się 8 i 15 grudnia br. oraz 5, 12 i 19 stycznia 2013 r. w godz. 9-14. Kolarze wystartują jeden po drugim, a dany etap wygra osoba z najlepszym czasem przejazdu. Uzyskane pozycje od 1 do 10 będą premiowane stosowną liczbą punktów. – Każdy może wziąć udział w naszym Tourze, ale żeby powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, trzeba być w przyzwoitej formie – mówi Aleksander Zając, menedżer sieci profesjonalnych sklepów rowerowych Bike Atelier, kolarz-amator. Można wystartować tylko raz i wygrać jeden etap albo prześcignąć wszystkich w klasyfikacji generalnej, której rozstrzygnięcie nastąpi 19 stycznia 2013 r. w Bike Atelier w Katowicach. W klasyfikacji generalnej będzie brana pod uwagę suma punktów przyznawanych za trzy najlepsze wyniki danego uczestnika, który wziął udział w co najmniej trzech etapach Touru. Na uczestników wyścigu czekają cenne nagrody, m.in. profesjonalny osprzęt rowerowy Shimano czy karta upominkowa Bike Atelier. Wczuć się w rolę najlepszych kolarzy na świecie będzie uczestnikom Touru o tyle łatwiej, że legendarną trasę, którą przyjdzie im pokonywać, będą na bieżąco śledzić w filmowej jakości na dużym wyświetlaczu. 

Zabawa z dreszczykiem emocji 

– Zima to czas podstawowego treningu kolarskiego. Mniej sprzyja wtedy pogoda, do wyjścia na rower mogą zniechęcić deszcz, śnieg i niska temperatura, a także krótszy dzień. Trenażer świetnie nadaje się do tego, żeby łatwo przeprowadzić trening i przygotować bazę formy na wiosnę i cały nadchodzący rok – uważa Aleksander Zając z Bike Atelier. – Baza wypracowana zimą jest najważniejsza, to od niej zależy, czy ktoś będzie miał formę po zimie i czy nie będzie podatny na kontuzje – dodaje. Dbałość o formę to tylko jeden z powodów, dla których organizowany jest wyścig na trenażerach. – Chcemy spotkać się z kolarzami-amatorami z okolicy, porozmawiać z nimi i uatrakcyjnić im zimowy czas. To forma zabawy, ale jak każda rywalizacja, także ta przyniesie dreszczyk emocji – przekonuje Zając. Będzie to również okazja do zapoznania się z trenażerami Elite, na których do wyścigów przygotowują się czołowe grupy kolarskie na świecie. Profesjonalny sprzęt pozwala odwzorować rzeczywiste warunki jazdy i śledzić na bieżąco parametry treningu. Najlepsze wersje trenażerów, które będą używane w Tour de Bike Atelier, umożliwiają dodatkowo obserwowanie pokonywanej trasy na wyświetlaczu. 

By nie zapadać w sen zimowy 

Organizatorzy wyścigu postawili na odcinki krótkie, których przejechanie powinno zająć ok. 20 minut, ale dobrze znane kibicom kolarstwa. – Przygotowaliśmy dla uczestników zróżnicowane trasy, fragmenty wyselekcjonowane spośród najciekawszych wyścigów na świecie – zapowiada menedżer Bike Atelier. – Będzie odcinek w miarę płaski, a także pagórkowaty często spotykany we wiosennych klasykach, jak Amstel Gold Race czy Liege-Bastogne-Liege. Dodaje, że nie zabraknie także etapu, w którym trzeba będzie mocniej pojechać pod górę. – Zapraszamy wszystkich, którzy nie mają zamiaru zapadać w rowerowy sen zimowy – zachęca Zając. Zapisy na Tour de Bike Atelier przyjmowane są pod adresem sklep@bikeatelier.pl. Każdy chętny powinien w zgłoszeniu podać swoje dane kontaktowe i etap, w którym chce wystartować. Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu i jego regulamin znajdują się na www.bikeatelier.pl. Partnerami wyścigu są: Shimano Polska, dystrybutor trenażerów Elite i sponsor nagród w Tourze, a także Merida Polska, dystrybutor jednej z czołowych marek rowerów na świecie, sponsor i współorganizator Tour de Bike Atelier. 

***Trasa Tour de Bike Atelier:

1 etap – 8.12.2012 – Bike Atelier Sosnowiec, ul. 3 Maja 1
2 etap – 15.12.2012 – Bike Atelier Tychy, ul. Piłsudskiego 19F
3 etap – 5.01.2013 – Bike Atelier Dąbrowa Górnicza, ul. Piłsudskiego 34/634
4 etap – 12.01.2013 – Bike Atelier Gliwice, ul. Dolnych Wałów 13
5 etap – 19.01.2013 – Bike Atelier Katowice, ul. Sokolska 27.

Tour-de-Bike-Atelier---plakat

 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl