Roc d' Azur - Maja pierwsza, Ania szósta

Ania Szafraniec (JBG-2 Team) zajęła szóste miejsce podczas zawodów Roc d' Azur, które miały miejsce w miniony weekend we francuskiej miejscowości Frejus.

Roc 'd Azur to jedna z największych i najstarszych imprez rowerowych na świecie. Festiwal na lazurowym wybrzeżu tradycyjnie kończy sezon MTB w Europie. Oprócz wielu konkurencji, których w tym roku było aż 21 i uczestniczyło łącznie około 15tyś zawodników, organizatorzy przygotowali dla kibiców wiele atrakcji, m. in. targi i przeróżne pokazy rowerowe.

Punktem kulminacyjnym festiwalu był wyścig cross country "point to point" o jednej z najwyższych kategorii HC przyznawanych przez UCI. Zawodniczki elity miały do pokonania 42km, natomiast panowie 53km. Trasa  została wytyczona po okolicznych, skalistych wzgórzach oraz m. in. po plaży.

Ania Szafraniec na pokonanie tego dystansu potrzebowała 02:06:06 sek. co dało jej wysokie 6 miejsce. Zawody wygrała Maja Włoszczowska (CCC Polkowice).

1 Maja Włoszczowska 02:01:59

2 Elisabeth Osl 02:03:45

3 Gunn-Rita Dahle Flesjaa 02:04:08

4 Blaza Klemencic 02:04:38

5 Katrin Leumann 02:05:37

6 Ania Szafraniec 02:06:06

W wyścigu mężczyzn startowało prawie 4000 osób, a w śród nich cała czołówka światowa. Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci. Marek Galiński (JBG-2 Team) zajął 25 miejsce, jadący z nim przez większość trasy Piotr Brzózka uplasował się oczko niżej, tym samym zajmując rewelacyjne 5 miejsce w kat. U23. Dobrze spisał się również Kornel Osicki (JBG-2 Team), który finiszował na 39 miejscu, tym samym zamykając pierwszą dziesiątkę kategorii młodzieżowców. Zwycięstwo odniósł Alban Lakata (Topeak Ergon Racing Team). Lakata na finiszu musiał walczyć z dwójką mocnych rywali – Burrym Standerem i Florianem Voglem, jednak ostatecznie to Mistrz Świata w Maratonie okazał się najszybszy.