Nasi na Mistrzostwach Europy w maratonie MTB - Malevil Cup 2012

Wśród zarejestrowanych zawodników znajdziemy prawdziwe gwiazdy z prawie 20 krajów z całej Europy. Wśród nich można znaleźć Albana LAKATE (AUT) - 2010 World Champion i aktualny lider rankingu UCI oraz Thomasa Dietscha (FRA) - zdobywca Pucharu Świata w maratonie MTB i ex-Mistrza Europy. Kobiety będą reprezentowane przez Pie SUNDSTEDT (FIN) - wielokrotną mistrzynię Europy, zeszłoroczną medalistkę Elenę GIACOMUZZI (ITA) i Sally BIGHAM (GBR) - drugą kobietę w rankingu UCI.

Szczególnie obsada przez Polaków budzi zainteresowanie, zapowiadają się bowiem "nieoficjalne Mistrzostwa Polski" w Maratonie MTB (a już na pewno trasa będzie bardziej interesująca). Wśród startujących znajdziemy Adriana Brzózkę, Marka Galińskiego, Bartosza Janowskiego, Katarzynę Solus-Miśkowicz oraz Magdalenę Sadłecką a także prawie pełny team Krossa w składzie Bogdan Czarnota, Mateusz Zoń, Radosław Rękawek i Michalina Ziółkowska.  Szykuje się tam "gruba" rywalizacja.  

458C0904

Jak czytamy w liście od Krossa: "Nie liczymy na miejsca na podium, nie da się ukryć, że stawka jest poza zasięgiem każdego polskiego zawodnika. Liczy się jednak przetarcie i walka o jak najwyższe lokaty". Nawet jeśli naszym nie uda się zająć "pudłowego" miejsca, na co bardzo liczymy, to i tak zapowiada się świetne sportowe widowisko.

bogdan

Mało kto wie, że team Krossa to także Bikejoring, z najlepszym na świecie sprinterem w tej dyscyplinie psich zaprzęgów Igorem Traczem, a także świetnie w tym roku startującym w dyscyplinach antygrawitacyjnych Marcinem Rotem (zwycięstwo w slopestylu w Kluszkowicach i zawodach z cyklu Dirt City Ride w Wałbrzychu).

piesek

Wracając do Pucharu Świata. Z miejscowych największe szanse na sukces ma Jiri Novak z Hrádek nad Nisou, który startuje praktycznie u siebie, a dodatkowo zrobił świetną robotę podczas Pucharu Świata w miejscowości Nove Mesto, na początku tego roku, lub czeskiego ex-mistrza Jana JOBÁNEK. Z drugiej strony ex-szosowy pros Jan HRUŠKA z pewnością będzie chciał wykorzystać Puchar Malevil do finału swojej niesamowitej kariery rowerowej. Zobaczmy, kto weźmie do domu z Łużyckich Gór tytuł mistrza Europy w maratonie MTB 2012.

Ale Malevil Cup to nie tylko wyścig przeznaczony dla elity kolarskiej. W menu znajdziemy także wyścig MTBO, sprint, wyścigi dla dzieci i niepełnosprawnych. Przy okazji rozegrana będzie także impreza, zaliczana do Pucharu Czech w Trialu.

 

Częścią Pucharu Malevil będą także kategorie "hobby", o dystansach 100 km dla mężczyzn i 95 km dla kobiet oraz krótsze - 65 i 40 km dla tych, którzy nie odważą się na "królewski dystans".

Rozpoczęcie weekendu w Malevilach rozpoczyna się od oficjalnego otwarcia Mistrzostw w piątek wieczorem, 15 czerwca.
Pełny harmonogram z mapami itp. znajdziecie tu: www.malevilcup-em2012.cz


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl