Absolute Black - nowy model tarczy już wkrótce

Mowa o nowej tarczy hamulcowej jaka wkrótce pojawi się w ofercie firmy Absolute Black. W stosunku do modelu jaki już jest na rynku z mocowaniem Centerlock, w planowanej wersji na 6 śrub jest dość sporo nowości.

bg-isorotors

Oprócz tego że jest to klasyczna konstrukcja (wersja Centerlock jest opracowana jako tzw. pływająca), rdzeń tarczy zamiast ze stali wykonano z tytanu Ti6Al4V, na który nałożono ceramikę. Sam sposób nakładania jest dość specyficzny, ale gwarantujący że powłoka będzie tworzyła niejako monolit z materiałem bazowym tarczy - zamiast plazmowego nakładania ceramiki, jest ona wygrzewana w piecu, pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem, co gwarantuje nie tylko że warstwa ta będzie jednakowej grubości w każdym punkcie, ale także to że wnika ona w tytan, powodując że końcowy produkt staje się praktycznie niezniszczalny. Ta technika jest już od dawna z powodzeniem stosowana przez NASA, zresztą specjalnie dla ich programu kosmicznego była opracowana.

Nowa tarcza na rynku pojawi się prawdopodobnie za 1,5 miesiąca i kosztować będzie według zapewnień producenta mniej niż 140 funtów za sztukę. Niemało. Jednak za prawie wieczny produkt i do tego niesamowicie lekki warto będzie wydać tą kasę. Ważyć będzie około 49 i 40g odpowiednio dla średnicy 160 i 140mm. Do współpracy z tarczami AbsoluteBlack zalecane są okładziny organiczne lub półmetaliczne. Można też w ostateczności stosować metaliczne, ale wówczas żywot tarcz będzie mocno skrócony.

Tarcze będzie można obejrzeć podczas zbliżających się targów ISPO BIKE w Monachium oraz podczas Kielce BIKE-EXPO na naszym stoisku. W tym czasie będziemy już mogli się z Wami podzielić naszą opinią z przeprowadzonego testu.


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Czas na ŻTC BIKE RACE w Serocku

    Przed nami dziewiąty etap ŻTC BIKE RACE, 28 lipca do Serocka zjadą się najlepsi kolarze amatorzy, którzy rywalizować będą w dwóch prestiżowych...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl