Junior-Cup - już po I edycji na Górze Kamieńsk

Pogoda nie była zbyt łaskawa dla naszych zawodników, mimo to nie przeszkadzała w przebiegu wyścigu. Na pierwszy start stawili się żacy i młodzicy oraz najmłodszy zawodnik Antek Bryszewski – jedyny w kategorii dzieci młodsze. Najmłodsi zawodnicy mieli wyznaczona trasę po stoku o długości 400 m pętla. W tym wyścigu zwyciężył Tomek Budziński z LKK LUKS Sławno pokonując 3 okrążenia w 8 min.

IMG_5292

Na kolejny start stawili się Juniorzy Młodsi. Tym razem do pokonania była już duża pętla licząca 1800m. W tym wyścigu zwyciężył Marceli Bogusławski z  ustanawiając dotychczasowy rekord dużej pętli na 5:49.

O godz. 12.30 zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wystartowali zawodnicy z kategorii Junior, Juniorka, U-23 Kobiet oraz Elita Kobiet i Mastersi. Podczas tego wyścigu kolejny z zawodników z Integral Collection LKK Luks Sławno Maksymilan Jędrzejczyk pokonał w rekord pętli w czasie 5:48. Najlepszym zawodnikiem w Mastersach był Mariusz Sarwinski z Opoczno Sport Team.

Start najmocniejszych kategorii U-23 Mężczyzn i Elita Mężczyzn nastąpił tak jak poprzednie starty zgodnie z zakładanym harmonogramem. Panowie do pokonania mieli 10 okrążeń po dużej pętli. Podczas tego wyścigu od samego początku do końca prowadził Szymon Białas z Integral Collection LKK Luks Sławno z czasem końcowym 0:59 min. Najlepsza zawodniczka to MartaTuroboś z Integral Collection LKK Luks Sławno pokonała 6 pętli w 0:47 min.

IMG_5438

Podsumowując na starcie stanęło 48 zawodników z czego połowa wróciła do domu z medalami i atrakcyjnymi nagrodami. Ta edycja została zdominowana przez zawodników ze Sławna. Czy w najbliższą sobotę 19 maja na II edycji wyścigu w Łódzkich Łagiewnikach słynących z interwałowych podjazdów sytuacja się powtórzy?