Rozpoczęcie sezonu handbikerów - Poznań 2012

start

Wysoką formę potwierdził Rafał Wilk który mimo kłopotów na starcie (lekkie opóźnienie) zdołał pokonać Arka Skrzypińskiego. Na trzeciej pozycji uplasował się Bogdan Król. Nasz teamowy kolega Rafał Szumiec do mety przyjechał jako czwarty.

Najwięcej powodów do radości dała, debiutująca w naszych barwach Ewa Kaczmarczyk, choć jak się okazało nie dla wszystkich jej drugie miejsce było oczywiste. W wyścigu kobiet wzięły udział 3 Panie - Monika Pudlis, Ewa Kaczmarczyk i Katarzyna Kulewicz. Monika jak zwykle była poza zasięgiem, więc walka o klasyfikację na podium rozegrała się pomiędzy naszą zawodniczką a reprezentantką Ornety.

finisz2

Po wyścigu Ewa relacjonowała: jadę swoim tempem i nagle widzę, że wyprzedza mnie dziewczyna której nie znam. Poczułam sportową zaciętość i odrabiałam dystans jaki mnie dzielił od Katarzyny, aż udało mi się ją wyprzedzić. Tempo jakie narzuciłam spowodowało, że zaczęłam się od niej oddalać i bezpiecznie minęłam linię mety zajmując drugie miejsce.

Ewa Kaczmarczyk

Wszystko wyglądało pięknie do momentu ogłoszenia wyników. Okazało się że chip jaki zamontowany był na handbiku Ewy, nie odklikał się na mecie i organizatorzy podjęli decyzję o jej dyskwalifikacji. Pomysł co najmniej chory, ponieważ ani wyścig nie był tłumnie obsadzony, co by mogło wprowadzić jakieś zamieszanie, ani nie było sytuacji gdzie fotocela decyduje o przyznaniu miejsca. Dodatkowo Katarzyna Kulewicz również nie protestowała, gdy wywoływano ją na dekorację, wiedząc które miejsce zajęła. Postawa zdecydowanie nie fair…

Został złożony protest, który na szczęście rozpatrzono pozytywnie, wskutek okazania zdjęć w jakiej kolejności zawodniczki mijały metę oraz dowodów naocznych świadków. Nie można było tak od razu? Puchar i nagroda zostanie Ewie wysłana pocztą, szkoda że nie ma uwiecznionej dekoracji na zdjęciach…

medal

Na szczęście wszystko dobre co się dobrze kończy i Ewa odnotowała pierwszy w tym sezonie sukces. Gratulujemy i tak trzymaj!!!

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl