Mozartt - rowerowe dzieła na 2 koła i stromą górkę

Pomimo krótkiej obecności na rynku międzynarodowym (tak naprawdę nasza przygoda 'na szerszą skalę' zaczęła się z końcem roku 2010), osiągneliśmy wiele sukcesów z których jesteśmy dumni. Współpracowaliśmy m.in. z wicemistrzem świata - Remi Thirionem, oraz jego całym teamem - Shimano Labyrinth team. Nie możemy również pominąć faktu, że w roku 2011 byliśmy obecni na targach Eurobike show, które znacząco pomogły nam w rozwoju firmy.

Rok 2012 przyniósł również wiele niespodzianek, a najistotniejszą dla nas jest fakt, że zaczynamy współpracę ze znanym w środowisku grawitacyjnym Darrenem Berreclothem. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z Darrenem i jesteśmy pewni, że wkrótce będzie głośno o tym szanowanym riderze.

Darren Berrecloth testuje obecnie nasz prototypowy produkt - Mozartt Storm, którego szczegółowy opis znajduje się poniżej.

W sezonie 2012 naszą ofertę, w skład której wchodziły napinacze WoG, WoG-mini oraz WG poszerzyliśmy dodatkowo o napinacze Forte, Piano, oraz zębatki współpracujące z przerzutką przednią. Chcemy dodać, ze wszystkie nasze komponenty wykonywane są na maszynach CNC z najwyżej jakości aluminium 7075, którego wytrzymałość jest ekwiwalentna stali miękkiej.

Mozartt Forte powstał z myślą o osobach, które w swoim rowerze używają dwóch przednich przełożeń. Napinacz ten zapobiega spadaniu łańcucha od dołu, oraz poprawia sprawność i szybkość zmiany biegów. Rolka napinacza obraca się na dwóch łożyskach maszynowych, a waga całego napinacza zamyka się w 71 gramach (ISCG05 - wersja montowana pod miskę suportu waży jedynie 59 gram).

forte_1

forte_2

Mozartt Piano przeznaczony jest dla osób, które chcą zrezygnować z przedniej przerzutki bez obawy o spadający łańcuch. Napinacz nie napina łańcucha, a jedynie zapobiega jego spadaniu. Konstrukcja dostępna jest wyłącznie w wersji montowanej pod miską suportu, a jej waga wynosi 57 gram.

piano_1

Mozartt Storm jest prototypem, który do sprzedaży trafi w maju 2012. Jest to napinacz ze zintegrowaną osłoną zębatki. Jest to nasz powrót do korzeni, ponieważ nasza historia zaczęła się właśnie od takich napinaczy. Model ten współpracować będzie z zębatkami 34-38z. a jego waga, wraz ze zintegrowaną osłoną łańcucha, zamknie się w 180 gramach.

storm_1

storm_2

Kolejną nowością są zębatki, które zostały zupełnie przeprojektowane i od tego momentu współpracować będą z przerzutką przednią. Zębatki dostępne będą w różnych opcjach kolorystycznych i wielkościach (34, 35, 36, 37, 38z.).

Aby estetyka pozostała cały czas taka sama, po procesie anodowania całości zdecydowaliśmy się na szlifowanie zębów, co na pewno przyczyni się do zachowania takiego samego wyglądu zębatki przez długi czas użytkowania.

Specjalnie dla czytelników Velonews.pl przedstawiamy również projekt mostka zintegrowanego VIVO, który do sprzedaży trafi w maju 2012. Przygotowanie tego projektu spędzało nam wiele razy sen z powiek, ale w końcu się udało i już niedługo startujemy z produkcją.

vivo_1

vivo_2

vivo_3

W ciągu nadchodzącego sezonu pojawią się kolejne projekty o których dowiecie się śledząc naszą stronę lub fanpage na portalu Facebook.


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl