Vincenzo Nibali wygrał wyścig Tirreno-Adriatico

tirreno-7

Ambitna jazda Hornera (RadioShack-Nissan) nie pozwoliła mu jednak utrzymać wypracowanej przewagi 6 sekund nad Nibali wypracowanej na poprzednich etapach wyścigu. Horner dotarł do mety indywidualnej jazdy na czas na 45. miejscu, co pozwoliło mu uzyskać 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drugi w generalce przed dzisiejszym etapem – Roman Kreuziger pojechał jeszcze słabiej, ponieważ miał aż 27 sekund straty do Nibalego. Spowodowane to było jednak kłopotami z rowerem. Czech był najgroźniejszym rywalem Nibalego.

Nie było zaskoczenia, iż najszybszym zawodnikiem na płaskiej trasie 9,3 km jazdy na czas był Szwajcar Fabian Cancellara. Odcinek pokonał w 10:36 udowadniając tym samym, że z jego formą jest coraz lepiej. Drugie miejsce ze stratą 12 sekund zajął Daniele Bennati (RadioShack-Nissan), a trzeci był Cameron Meyer (GreenEdge Cycling Team).

Najwyżej z Polaków na 7. etapie  został sklasyfikowany Maciej Bodnar, który do Fabiana Cancellary stracił 26 sekund. Z kolei w całym wyścigu najlepiej spisał się Przemysław Niemiec, który ukończył zmagania na 34. miejscu w klasyfikacji generalnej.