Wywiad z Markiem Konwą po MP w Przełajach

przelaje-konwa

R.P. Witam Serdecznie. Z tej strony Rafał Pruciak dziennikarz z portalu informacyjnego velonews.pl.


M.K. Witam serdecznie

R.P. Utrzymałeś koszulkę Mistrza Polski w kategorii U-23. Przed rokiem to zadanie patrząc na wyniki  poszło dość łatwo (przypomnę że strata drugiego Kamila Gradka wyniosła prawie 5 minut). Czy w tym roku równie łatwo odniosłeś zwycięstwo ? Czy może nie obyło się bez dramaturgi i niespodziewanych zwrotów akcji ?

M.K. Tak było widać, od startu podążałem za Mariuszem Gilem i chciałem go dogonić wyścig, lecz ta sztuka się nie udała przez wypadek losowy. Cały wyścig jechałem za nim ze stratą ok. 15 sek.

R.P. Czyli można powiedzieć, że wygrałeś równie łatwo jak w zeszłym roku ?

M.K. Można tak powiedzieć

R.P. Trasa była zapewne mocno „zwilżona”, to był twój handdicap ? Jak się czujesz w takich wyścigach ?

M.K. W ciągu dnia trasa była sukcesywnie rozjeżdżona i bardziej mokra . Dla mnie nie był to jednak problem ścigać się na takiej trasie. Myślę że reszta konkurentów takich jak Marek Cichosz, Andrzej Kaiser .. nie mieli również problemu.

R.P. Mistrzowie Polski z tego roku w Elicie Kobiet czy tez Mężczyzn odpowiadają ze rok 2013 będzie przełomowy jeśli chodzi o medal. Jak Ty obstawiasz  swoje szanse na Mistrzostwach Świata w Przełajach w Belgijskim Koksijde ?

M.K. W przyszłym roku będę już w seniorach, będzie bardzo ciężko zajmować czołowe lokaty. Czołowa 15 czy też 20 to są realne lokaty, jakie jestem w stanie zająć na Mistrzostwach Świata.

R.P. A w tym roku ?

M.K. W tym roku chciałem powalczyć o pierwszą piątkę, a jak będzie zobaczymy.

R.P. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Przełajach 2010 w Taborze, drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w cross country w 2011r. Czy starty w przełajach są pomocne w Twoich przygotowaniach do zdobycia medalu na Olimpiadzie w Londynie ?

M.K. W początkach mojej kariery, co roku startowałem w przełaju. Według mnie jest to dobre przygotowanie do sezonu letniego, czy do roku olimpijskiego.

R.P. Gratulacje Złotego medalu i życzymy dalszych sukcesów

M.K. Dziękuje również.

Wywiad przeprowadził Rafał Pruciak


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl