Wywiad z Olgą Wasiuk - Mistrzynią Polski w Przełajach

Olga Wasiuk

R.P. Witam Serdecznie


O.W. Witam

R.P. Jak przebiegał wyścig? Toczył się wszystko po twojej myśli ? Czy były jakieś niepodziewane zwroty akcji ?

O.W. Myślę że od samego początku ruszyłam bardzo mocno, już na pierwszych metrach zgubiłam Magdalenę Pyrgies. Na pierwszym podjeździe popełniłam jednak błąd taktyczny, próbowałam wjechać na podjazd lecz nie udało się i Magda dogoniła mnie. Resztę pojechałam swoje - odjechałam i dojechałam samotnie na metę z przewagą 1.30 nad drugą.

R.P. Tam gdzie startowałaś w tym roku to wygrywałaś, z jednym wyjątkiem w Zielonej Górze. Czy na starcie czułaś się pewna sukcesu ? Czy może bałaś się najgroźniejszej rywalki depczącej cały sezon po piętach Magdaleny Pyrgies ?

O.W. Myślę, że ostatnio na Pucharach Polski udowodniłam to że jestem w świetnej dyspozycji, bałam się jednak defektu roweru bo formy swojej byłam pewna. Czułam że mam mocną nogę. Nie dałam się przeciwniczką, byłam pewna Siebie.

R.P. W zeszłym roku 4 miejsce w Gościęcinie. W tym roku Zwycięstwo w Ełku. Co takiego zrobiłaś że przeskoczyłaś o te 3 miejsca wyżej ?

O.W. Po 5- letniej przerwie i powrocie w zeszłym roku w październiku było mi trudno walczyć o najwyższe miejsca, ale myślę że i tak to był bardzo dobry rezultat. Od października minęły tylko 3 miesiące, także miałam mało czasu na przygotowanie się. Przygotowywałam się na medal, ale też choroba nie pozwoliła mi na uzyskanie miejsca na podium. Zajęłam 4 miejsce, najgorsze dla sportowca, bo bez medalu; ale zmusiło mnie to do ciężkiej pracy i udowodniłam że stać mnie na medal.

R.P. Teraz czas na Mistrzostwa Świata. Jak się będziesz przygotowywać do tej imprezy ? Jakiś odpoczynek po dzisiejszym dniu czy może ciężka praca ?

O.W. Tak, Mistrzostwa Świata. Nie, nie, nie cały czas ciężka praca, ciężkie treningi. Mam nadzieję że Pan Antkowiak zabierze mnie na wyścig Pucharu Świata, abym się obyła i sprawdziła ze światową czołówką.

R.P. Czy Polscy kibice mogą spodziewać się przełomu i Polska zdobędzie medal na Mistrzostwach Świata w kategorii Elita Kobiet ?

O.W. W tym roku będzie ciężko. Natomiast w przyszłym roku chciałabym bardziej oddać się treningom i ciężkiej pracy i myślę że jest taka nadzieja.

R.P. Czyli tak jak Mariusz Gil stawiasz na medal w przyszłym roku ?

O.W. Myślę że tak. Do tego przydałoby mi się obeznanie z wyścigami za granicą i mam nadzieję że Pan Trener Antkowiak mi w tym pomoże.

R.P. Polska w przyszłym roku przywozi wór medali tak ?

O.W. Mam taką nadzieję (śmiech).

R.P. Ostatnie pytanie. Czy to Mistrzostwa Polski były Twoją imprezą docelowa w tym sezonie ?

O.W. W tym sezonie moją docelową imprezą były Mistrzostwa Polski. A Mistrzostwa Świata za rok :)

R.P. W takim razie życzę tego z całego serca i gratuluję złotego medalu w dzisiejszych zawodach

O.W. Dziękuje bardzo. Pozdrawiam

Rozmawiał: Rafał Pruciak 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl