Shimano Dura Ace na 11 przełożeń ???

Będzie to konstrukcja całkowicie nowa pod nazwą zaczynającą się od cyfr 9000. Po oficjalnym przedstawieniu mechanicznej grupy będzie można spodziewać się grupy elektronicznej. Grupa mechaniczna będzie dostępna pod koniec 2012.

Wygląda na to ze Japończycy szybko chcą odpowiedzieć na 11 biegowe Campagnolo. Plotki donoszą, że w nowej grupie znajdzie się także nowy rodzaj suportu o nazwie  BB 386, który jest promowany przez firmę FSA jako nowość i krok w przód w stosunku do wagi i sztywności. 

Jedną z najciekawszych informacji, którą można znaleźć na blogu jestta dotuycząca mocowania hamulca tylnego w systemie „ Direct Mount”. O tym że Shimano w 2013 wprowadza hamulec tarczowy do szosy też chodzą plotki. Nie wiem co autorzy wycieku mają na myśli pisząc "Direct Mount",  ale spodziewam się że może to dotyczyć hamulca do roweru czasowego stworzonego pod odpowiednia ramę. Na chwile obecną ciężko coś więcej powiedzieć.

O tym że 11 biegowy Dura Ace będzie miał nowe piasty i kasety wiadomo. Nie potwierdzono natomiast, czy będzie to piasta o innym rozmiarze bębenka.  Nie  wiadomo także, czy piasta zmieni swój rozstaw ze 130mm na większy. Osobiście wydaje mi się, że nie ma to najmniejszego sensu.  Z doświadczenia wiem ze Shimano lubi niespodzianki. Tak jak Saint do którego nic nie pasuje i klucze tez muszą być specjalistyczne.

Poniżej screenshoot z już nietajną informacją dotyczącą komponentów nowej grupy i dat ich wprowadzania.

 

shimano-9000 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • Nowości od TYGU

    Żywieckia marka zaprezentowała najnowszą kolekcję. Znajdziecie w niej nowe wzory, produkty, a także materiały. Nowością na 2023 są...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl