Puchar Świata na torze w sezonie 2011/2012 rozpoczęty

UCI-track-wordl-cup-astana-2011

W pierwszym dniu walczyły drużyny w wyścigu na dochodzenie. Polacy w składzie Rafał Ratajczyk, Paweł Brylowski, Mateusz Nowak i Adam Stachowiak uplasowali się dopiero na 16. miejscu i nie awansowali do finału, w którym walczyli Rosjanie z Australijczykami. Ostatecznie wygrała drużyna z Rosji.

Polki w wyścigu na dochodzenie również daleko - Katarzyna Pawłowska, Eugenia Bujak i Edyta Jasińska zajęły 13. miejsce. W finale wałczyły Holenderki i Chinki, i to ostatecznie drużyna Holandii wygrała.

W drugim dniu Pucharu Świata na podium w wyścigu eliminacyjnym rozgrywanym w ramach konkurencji omnium znalazła się Katarzyna Pawłowska.  Jednak w końcowej klasyfikacji znalazła się dopiero na 10 pozycji. Wygrała Evgeniya Romanyuta z Rosji.

Z kolei Rafał Ratajczyk w klasyfikacji ogólnej w omnium zajął 10 miejsce – w wyścigu na dochodzenie był 4., ze startu zatrzymanego 8., a w scratchu 13. W omnium wygrał Niemiec Roger Kluge, srebro zdobył Koreańczyk Sung Ho Cho, a brąz Włoch Elia Viviani.

Inny Polak – Paweł Brylowski w wyścigu na dochodzenie zajął 14 miejsce. Natomaist Adrian Tekliński był 21. w keirinie, gdzie zwyciężył Grek Christos Volikakis ,wyprzedzając Sir Chrisa Hoya.

W kolejnej konkurencji – drużynowym sprincie mężczyzn wygrali Niemcy z Team Erdgas 2012, za nimi Australijczycy z Jayco-Ais, natomiast trzecie miejsce zajęli Francuzi. Polacy w składzie Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki oraz Damian Zieliński zajęli ósmą pozycję. Wśród kobiet zwyciężyła drużyna z Australii, dalej Ukrainki i Niemki.

W wyścigu punktowym kobiet 7. miejsce zajęła Polka – Małgorzata Wojtyra zdobywając 5 pkt, wygrała Koreanka Ahreum Na mając na koncie 31 pkt.

W konkurencji Madison w eliminacjach Polacy w składzie Mateusz Nowak i Adam Stachowiak zajęli 2 miejsce, jednak w finale ukończyli dopiero na 11 pozycji.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W miniony weekend w Kazachstanie rozpoczął się torowy Puchar Świata. Polacy niestety zawiedli i spodziewanych kwalifikacji olimpijskich jeszcze nie uzyskali…

W drugim dniu Pucharu Świata na podium w wyścigu eliminacyjnym rozgrywanym w ramach konkurencji omnium znalazła się Katarzyna Pawłowska.  Jednak w końcowej klasyfikacji znalazła się dopiero na 10 pozycji. Wygrała Evgeniya Romanyuta z Rosji.