Korby z pomiarem mocy od ROTOR i AIP-MEP


rotor_power

To rozwiązanie jest jednak we wczesnej fazie prototypowej i nie będzie raczej dostępne w sprzedaży przed jesienią 2012. Jednak z wstępnych rozmów, zawodnicy sponsorowani przez firmę Rotor mają już w nowym sezonie testować system 3D Power.
 
Dostępne mają być dwie wersje tego systemu – jedna bardziej dokładna laboratoryjna oraz druga zorientowana na przeciętnego konsumenta. Wersja konsumencka ma podawać informacje średnie zarówno dla prawej i lewej nogi jak i stosunku ciągnięcia/pchania stopą. Dane mają być przesyłane w sposób bezprzewodowy w technologii ANT+, z czego wynika, że 3D Power będzie kompatybilny np. z Garminem.
 
3D Power w wersji laboratoryjnej, oprócz podawania informacji z osobna dla prawej i lewej nogi, jak i mocy pchania i ciągnięcia na każdym z ramieniu korby z osobna, ma także umożliwiać indywidualne skanowanie nogi i informować o tym, że dana noga nie generuje odpowiedniej mocy w stosunku do drugiej. Rotor jednak zapewnia, że to nie wszystkie informacje jakie będziemy mogli uzyskać dzięki temu urządzeniu – szczegóły jednak trzyma dalej w tajemnicy. Wersja specjalistyczna pozwoli także na optymalne dopasowanie pozycji bloków w bucie zawodnika.
 
Według producenta, wersja konsumencka ma być lżejsza i mniejsza od zaprezentowanego prototypu aż o 70%. Sensory pomiaru mocy będą umieszczone w pustych ramionach korb 3D. Dwa sensory w każdym kanale mają mierzyć zarówno siły skręcające ramiona na boki jak i wyginanie góra-dół. W ten sposób czujniki są całkowicie odizolowane od otoczenia i odporne na warunki atmosferyczne
 
Rotor ma oferować cały system z szerokim wachlarzem korb – zarówno we wersji MTB jak i torowej. Cena wersji laboratoryjnej – można spodziewać się, że będzie bardzo wysoka. Nic nie wiadomo o cenie wersji konsumenckiej.

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Sprawdziliśmy bidony Camelbak

    Camelbak jest jednym z wiodących producentów na rynku akcesoriów rowerowych w segmentach plecaków i systemów nawodnienia podczas aktywności...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl