Elektroniczna Campa - znamy datę premiery

7 listopada - będzie dniem na który czekaliśmy od dawna. Campagnolo pracowało z przerwami nad rozwojem elektronicznej grupy od kilkunastu lat. Pierwsze wzmianki o elektronicznej grupie były już w 1994 roku. Projekt co chwilę trafiał do szuflady, by po jakimś czasie znowu ujrzeć deskę kreślarską. Wiadomo, że najlepszym czynnikiem motywującym firmy do pracy, są działania konkurencji. Tak też bylo w tym przypadku. Shimano nie tylko opracowało grupę Di2, niedawno pokazano elektroniczną Ultegrę, to jeszcze docierają przecieki o nowej wersji Di2.

pina-movi5

Zmobilizowało to Włochów do zwiększenia wysiłków nad nową grupą, czego efekty mogliśmy podziwiać w rowerach teamu Movistar w tym sezonie, a pokazanie grupy na Eurobike w prawie skończonej postaci, jasno dowało do zrozumienia, że czas premiery nadchodzi. Nikt się jednak nie spodziewał, że to już tak blisko. Na rynku OEM nowe Campy trafią jednak dopiero w 2013 roku.

pina-movi6 

Więcej szczegółów po oficjalnej prezentacji... 

 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • Z rowerem na wakacje

    Rowerowe wycieczki podczas wakacyjnego wypadu doskonale umilają czas i pozwalają złapać dużo świeżego powietrza. Ale jak spakować ze sobą rower na...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl