Nowe oświetlenie w ofercie Mactronica

Lampa rowerowa przednia BIKE PRO "Noise"

noise-300

Lampa rowerowa o niezwykle silnym świetle i 5 trybach pracy. Aluminiowa obudowa zapewnia trwałość. Wyposażona w soczewkę skupiającą światło oraz inteligentną ładowarkę zapewniającą dłuższy czas życia baterii. Jest wodoodporna. Tyle prasówki. A jak to wygląda w praktyce? Na pierwszy rzut oka całkiem nieźle. Choć model Scream dalej powala wyglądem, to rozwiązania w modelu Noise jednoznacznie wskazują która lampa jest teraz na szczycie oferty Mactronica. Przede wszystkim użyto kolimator zamiast tradycyjnej soczewki (nareszcie) dzięki czemu światło jest o wiele lepiej rozproszone. O jego jakości przekonamy się za niedługo w teście. Nareszcie też zamiast standardowych akumulatorków AAA, które są dobre w pilocie do TV, ale już niekoniecznie do roweru, zainstalowano dedykowany aku Li-Ion. Dzięki temu udało się wyciągnąć dłuższy czas pracy, którym Scream niestety nie grzeszy. Zapowiada się nieźle, a jak będzie w praktyce to już za niedługo. 

Seria: MACTRONIC/ BIKE PRO
Rodzaj: Ładowalna lampa rowerowa przednia
Źródło światła :CREE XP-G
Siła światła: 300 lm
Materiał: aluminium
Zasilanie: 230V lub USB, bateria litowo-jonowa
Czas pracy: Max - 2h, Wysoki - 3h, Standard -Czas pracy:7h, Niski - 15h, Miganie - 7h
Czas ładowania: 3h
Tryby pracy: Max, wysoki, standard, niski, migający
Wymiary: 113x33x30mm
Masa: 146g
Cena 195 zł

Lampa jest wodoodporna i posiada kolimator oraz wskaźnik poziuomu baterii. W zestawie oprócz samej lampki znajdziemy ładowarkę i uchwyt na kierownicę.

WALLe - Lampa rowerowa tylna BIKE PRO 2 x 0,5W LED

bpm-2sl_3
Wysokiej jakości tylna lampa rowerowa o oryginalnym kształcie (przypominającym oczy sympatycznego robocika ze studia Pixar) o bardzo jasnym świetle LED. Wyposażona w dwie czerwone diody oraz nowoczesny system soczewkowy, dzięki czemu generuje światło widoczne z odległości 1km. Dodatkowo jedna dioda jest przesłonięta szybką rozpraszającą światło, co wzmaga widoczności z boku do 180 stopni. Mała i lekka, z łatwym do montażu uchwytem.
Oglądając tą lampkę przeżyłem małe Deja Vu - prawie identycznie wygląda światełko z firmy Princeton Tec, które mam w swoim rowerze. 2 źródła światła, jedna szybka gładka, druga poteksturowana, dająca większe rozproszenie światła. Także kształt bardzo podobny. Różnic jest jednak kilka m.in. przełącznik trybu świecenie umieszczono centralnie między diodami, a nie z boku jak to ma miejsce w Princetonie. Jednak najważniejszą różnicą jest jakość połączenia dwóch elementów - przedniego i tylnego. Jeśli w Princetonie oba elementy możemy rozdzielić za pomocą rąk (i jak na mój gust przychodzi to czasami zbyt łatwo) to w Mactronicu trzeba użyć monety i mocno podważyć, żeby wymienić baterię i to jest duża zaleta polskiej konstrukcji. Dodatkowy tryb migania to już taka mała wartość dodana.

Seria: MACTRONIC/ BIKE PRO
Rodzaj: lampa tylna
Źródło światła: 2x 0,5 W LED
Materiał: tworzywo
Zasilanie: 2xAAA
Czas pracy: do 100h
Tryby pracy: stały + 2x pulsacyjne
Wymiary: 70x30x30mm
Masa: 82g
Cena: 44 zł

bpm-2sl_2

Lampa jest wodoodporna. Posiada soczewkę dzięki której światło wydaje się jeszcze mocniejsze a widoczność wynosi do 1kmm. Zakres widoczności z boku ponad 180 stopni. W zestawie oprócz samej lampki znajdziemy także uchwyt.

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl