Udane występy Polaków na Ostravskim Chacharze

XI edycja ostravskiego wyścigu odbyła się tym razem w ciężkich warunkach. Po wcześniejszych opadach atmosferycznych, szybka i interwałowa trasa przerodziła się w błotną breję, która skutecznie podniosła trudność trasy. Z tego też powodu organizator zmuszony był skrócić ilość okrążeń, które zawodnicy mięli do pokonania.

W tych warunkach, przy międzynarodowej obstawie świetnie zaprezentowali się Marek Konwa, który ze stratą około minuty do zwycięzcy przyjechał na trzeciej pozycji oraz Anna Szafraniec, która zajęła drugie miejsce wśród kobiet, tracąc do zwyciężczyni Janki Števkovej 37 sekund. Dobry rezultat zanotował też Adrian Brzózka. Zawodnik JBG-2 zajął trzynaste miejsce. Zwycięzcą został reprezentant gospodarzy Milan Spěšný (S&H Superior MTB Team).

W ramach zawodów odbyły się również wyścigi kategorii Masters. W grupie wiekowej do 39 lat zwyciężył Tomasz Pierwocha (JBG-2 Team), z kolei Jacek Brzózka z tego samego teamu, w kategorii do 49 lat zajął trzecią lokatę.