MTB Kamieńsk: Piąta edycja, nowe wyzwania i niezmiennie górski klimat! To wszystko już za 13 dni!
Już 26 lipca na Górze Kamieńsk zabrzmią sygnały startowe wyścigu 5. MTB Kamieńsk. Na zawodników czekają nowe odcinki tras oraz sprawdzony, górski charakter rywalizacji. A wszystko to w centralnej Polsce. Przypominamy – zapisy internetowe trwają tylko do najbliższego wtorku! Formularz dostępny jest na stronie: www.mtbkamiensk.pl
Górska przygoda dla każdego
W tegorocznej edycji ponownie do wyboru będą dwa dystanse:
- Hobby (26 km / ±630 m przewyższeń) – idealna dla tych, którzy chcą poczuć smak rywalizacji w wymagającym, ale przystępnym formacie.
- Mega (52 km / ±1200 m przewyższeń) – propozycja dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy szukają długiego, intensywnego wyzwania.
Oprócz już dobrze znanych kategorii z poprzednich edycji, tym razem klasyczna „Premia Danielo Sportswear”, czyli odcinek specjalny z pomiarem czasu na zjeździe i podjeździe pod stok narciarski – w tym roku po raz pierwszy dla każdego z dystansów!

MTB Kamieńsk Junior – młodzi też mają głos
Równolegle z głównym wyścigiem rozegrana zostanie MTB Kamieńsk Junior – zawody dla dzieci i młodzieży na 6-kilometrowej trasie, z podziałem na cztery kategorie wiekowe. Na najmłodszych uczestników czekają certyfikaty, zdrowe przekąski oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych. Co więcej – każdy będzie mógł skorzystać z letnich atrakcji OSIR Góra Kamieńsk, m.in. zjazdu torem tubingowym.
Tradycja, współpraca, pasja
Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbywa się przy współpracy z Nadleśnictwem Bełchatów i OSIR Góra Kamieńsk, a patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Powiatu Radomszczańskiego oraz Burmistrz Gminy Kamieńsk. Organizatorem wyścigu jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.mtbkamiensk.pl oraz na profilu imprezy na Facebooku oraz Instagramie.
Program zawodów 5. MTB Kamieńsk – 26 lipca 2025
9:00 – otwarcie biura zawodów
9:40 – zamknięcie biura zawodów dla MTB Kamieńsk Junior
10:30 – zamknięcie biura zawodów MTB Kamieńsk
10:00 – start MTB Kamieńsk Junior
11:10 – start MTB Kamieńsk dystans Mega
11:15 – start MTB Kamieńsk dystans Hobby
11:20 – pierwsi zawodnicy na mecie z dystansu 25 km
12:45 – dekoracja zwycięzców 25 km*
12:55 – pierwsi zawodnicy na mecie z dystansu 50 km
13:30 - dekoracja zwycięzców 50 km*
15:00 – zakończenie imprezy

komentarze