Corro d’Amun szczęśliwe dla Polaków

W niedzielę w hiszpańskiej miejscowości Corro d’Amun zostały rozegrane zawody  GP Massi Copa Catalana International XC. W wyścigu kobiet triumfowała Maja Włoszczowska, która 22 kilometrową trasę pokonała w 1:18.08, meldując się na kresce przed Magdą Sadłecką, która przyjechała 3.32 minuty później. W klasyfikacji młodzieżowej zwyciężyła Paula Gorycka przyjeżdżając ze stratą 5.32 minuty do naszej Mistrzyni Świata.

corro-d-amun-maja

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. W kategorii Elita mężczyzn zwyciężył Marek Konwa przejeżdżając kreskę 22 sekundy przed drugim w wyścigu Marcem Colomem.

corro-d-amun2

Oto co pisze Marek na swoim blogu:

Pierwszy raz miałem okazję ścigać się w Hiszpanii, 8km runda przygotowana w miejscowości Corro d’Amun przez organizatorów była bardzo ciekawa, a dokładniej: szybka, kręte zakręty, mocno się kurzyło, a sztywne podjazdy wchodziły w nogi. Wyścig wywarł na mnie pozytywne wrażenie pod względem organizacyjnym jak na 3 kategorię UCI...Zaczynając od samego startu to stałem w pierwszym rzędzie, do pokonania były 4 okrążenia a w tym na rundzie stratowej długi podjazd i wjazd w rundę.Pierwszą runde jechałem wraz z 5 zawodnikami, na kolejnej udało mi się utrzymać wysokie tempo Francuza, z którym odjechałem. Przez więkoszość wyścigu walczyłem, aby przetrzymać mu koło, bo na prawdę jechał bardzo mocno, chodź czułem się bardzo dobrze to nie było łatwo. Na jednym z osttanich podjazdów 4 rundy postanowiłem spróbować swoich sił i pojechałem na maxa, tym sposobem na górze miałem jakieś 15s przewagi, które utrzymałem na ostatnim technicznym zjeździe dojeżdżając tak do mety:)) Jestem zaskoczony płynnością jazdy na 29erze i wydaję mi się, że on będzie mi towarzyszył na większości wyścigów, gdzie nie będzie potrzebny full. Tym sposobem pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowane i zdobyte kilka oczek do rankingu UCI. Weekend za mną, więc wracamy do Sierra i osttani tydzień ciężkich treningów a następnie we Wtorek zaczynamy podróż do RPA na Puchar Świata, która potrwa aż do czwartkowego popołudnia;/ A w Sobotę pierwsze ważne zawody, na których chciałbym bardzo powalczyć o wysokie miejsce w U23, bo od tego roku mamy osobny wyścig

Źródło: marekkonwa.pl 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl