Zobacz najdłuższe loty w rowerowym Pucharze Świata

Bracia Godziek bronią podium Red Bull Roof Ride w Katowicach

W piątek (30.06) i sobotę (1.07) na placu przed katowickim Spodkiem rywalizować będą najlepsi zawodnicy slopestyle MTB. Na trasie poprowadzonej z dachu budynku MCK’a powstały największe skocznie w całej serii Pucharu Świata. Podczas Red Bull Roof Ride publiczność zobaczy ponad 13-metrowe loty rowerach! Wydarzenie będzie otwarte dla kibiców i transmitowane w Red Bull TV.

Tor zawodów Red Bull Roof Ride powstawał ze specjalnej sklejki, a jego budowa trwała ponad 2 tygodnie. Trasa rozpoczyna się na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W tej części toru, zawodnicy będą musieli pokonać 3 przeszkody: step down (wybicie i zjazd w dół), step up (wybicie i wskok na kładkę) i niewielką skocznię, która pozwoli dostosować im prędkość przed spektakularnym, 16-metrowym dropem (zeskokiem) wprost na plac przed ikonicznym Spodkiem. Zaraz po nim, riderzy zmierzą się z trzema największymi skoczniami w całej serii Pucharu Świata FMB, ustawionymi w linii na placu Sławika i Antalla. 

– Trasa jest jeszcze lepsza niż dwa lata temu. To największe skocznie, jakie zostały zbudowane na rowerowy Puchar Świata. Cała linia jest bardzo płynna, więc możemy się spodziewać, że zawodnicy wykonają na niej najbardziej spektakularne triki! – powiedział zawodnik Szymon Godziek, który jako pierwszy testował tor w Katowicach. 

Rywalizacja na tak wymagającym torze wymaga szczególnych umiejętności. Do piątkowych kwalifikacji, które rozpoczną się w piątek o godz. 15:00 stanie 28 najlepszych zawodników rankingu FMB z całego świata. Wśród nich lokalni bohaterowie, czyli Dawid i Szymon Godziek. To oni są głównymi pomysłodawcami zawodów Red Bull Roof Ride i pretendentami do zajęcia miejsc w top 3 w czasie sobotniego finału. 

– Liczę na piękne słońce, zero wiatru i wspólne podium z Szymonem – tak samo, jak dwa lata temu! – zapowiedział zwycięzca 1. edycji zawodów Red Bull Roof Ride, Dawid Godziek.  

Kibice rowerowego freestyle’u będą mogli śledzić rywalizację na żywo (wstęp wolny) lub podczas bezpłatnej transmisji online w Red Bull TV (start o godzinie 15:00). Rywalizację będzie komentować m.in. multimedaliska Mistrzostw Świata MTB, Caroline Buchanan. 

Harmonogram zawodów Red Bull Roof Ride: 

Piątek, 30 czerwca 

12:30 - 14:00 Kwalifikacje Rookies
15:00 - 17:30 Kwalifikacje PRO | transmisja w Red Bull TV

Sobota, 1 lipca

13:00 - 14:20 Finały Rookies `
15:00 - 17:00 Finały PRO | transmisja w Red Bull TV


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl