Pełen emocji rowerowy weekend w Jeleniej Górze

Jeleniogórskie zawody to już powoli tradycja wśród największych kolarskich imprez w Polsce, a razem z Bike Maratonem tworzą one jedyny w swoim rodzaju kolarski weekend. Najbliższa edycja wydarzenia już zaraz, szykujecie wolny weekend na 20 i 21 maja.

Dni 20 – 21 maja zapowiada się w Jeleniej Górze bardzo ciekawie i emocjonująco. Bike Maraton rozgrywa swoją trzecią edycję pod Karkonoszami, a dzień wcześniej na trasy jeleniogórskiego Parku Paulinum wyjadą najlepsi polscy zawodnicy sceny XCO. Bike Maraton mamy więc w Jeleniej Górze w niedzielę, a w sobotę odbędzie się seria wyścigów Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Wysoka ranga wyścigu UCI C1 gwarantuje obecność wielu zagranicznych zawodników. Równocześnie odbędzie się Puchar Polski MTB XCO.

Trasy w Jeleniej Górze dają spory wachlarz możliwości jeśli chodzi o konfigurację trasy. Niewiele spotów na mapie cyklu oferuje tyle wariantów, kierunków i atrakcji. Niezależnie w którą stronę pojedziemy, możemy być pewni że czeka nas solidny wysiłek. W tym roku organizatorzy postawili na sprawdzone trasy w Rudawach Janowickich. Start jeleniogórskiego Bike Maratonu odbędzie się na Placu Ratuszowym – w centralnym punkcie miasta, a biuro zawodów, baza wyścigu i meta znajdują się w Parku Paulinum. W niedzielę odbędzie się klasyfikacja e-bike, a w miasteczku zawodów będzie czekać strefa expo.

Zawodnicy opuszczą centrum miasta, kierując się w stronę Karpacza, by następnie skierować się w góry w Łomnic. Dla miłośników ciężkich podjazdów po 22 km rozpocznie się słynna wspinaczka na owianą sławą Łopatę.
Do wyboru mamy trzy dystanse : 

MEGA - 56 km i 1200 m w pionie 

CLASSIC - 32 km i 550 m przewyższenia 

FUN - 20 km i 300 m w pionie 

Biuro zawodów w Parku Paulinum czynne już w sobotę (ul. Nowowiejska 63) od 17:00 do 20:00. W niedzielę od godziny 8:00.

Starty na Placu Ratuszowym w niedzielę od godziny 11:00

Dzień przed Bike Maratonem odbędą się zawody elity w XC, czeka nas zatem spora dawka sportowych emocji, rywalizacji i niesamowitych przeżyć. Ze startu wspólnego elity będzie odbywała się relacja live.
W tym dniu rozstrzygnie się również Puchar Polski XCO, eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wyścigi amatorów i mastersów. Sobota to także rodzinny rajd rowerowy „Jeleniogórska Szprycha” i zawody dla dzieci Quest Sport Maja Race Kids.

Rejestracja zawodników do niedzielnego Bike Maratonu

Plan miasteczka zawodów 

Więcej o wyścigu

Wszystkie wydarzenia Kolarskiego Weekendu

Przyjeżdżajcie tłumnie, kibicujcie i bawcie się dobrze :) 


o autorze

Magda Horabik

Amatorka z ambicjami, za sobą ma już szosę, MTB, a teraz próbuje odkryć trochę świata enduro. Na codzień studiuje i trenuje. W wolnym czasie lubi poszwędać się po świecie, czytać kryminały i zakręcić przy sportowych wydarzeniach.

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Całkowicie nowy Voltage eRIDE

    Przedstawiamy ZUPEŁNIE NOWY Voltage, lekki elektryczny trailowy rowerSCOTT opracowany, aby zabrać Cię w miejsca, o których wcześniej mogłeś...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl