Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym - Dzień 4

W 4 dniu rywalizacji na torze mieliśmy przyjemność oglądać kolejne zmagania zawodników. Nasi sprinterzy Kamil Kuczyński i Adrian Tekliński nie mogą być zadowoleni ze swoich występów w dzisiejszych wyścigach. Obaj nie awansowali do drugiej rundy, Kuczyński zajął ostatnie miejsce w swoim biegu, a Adrian był czwarty, mieli szansę na awans z repesaży ale zajęli odległe pozycje.

W półfinałach kobiet spotkały się:

Simona Krupackaite vs Olga Panarina

Anna Meares vs Victoria Pendleton

W pierwszych biegach Olga oraz Anna spokojnie wygrały ze swoimi rywalkami, w drugich biegach role w obu parach się obróciły i starcia skończyły się remisem 1:1 - potrzebne były wyścigi rozstrzygające! W trzecim starciu wygrały Pani Krupackaite oraz Meares które spotkały się w walce o złoto, a ich rywalki walczyły o brąz. Anna Meares nie dała rywalce żadnych szans i tym samym pozbawiając ją złudzeń na osiągniecie złotego medalu, również w starciu o brąz nie było 3 starcia, pewnie wygrała Victoria Pendelton.

1. Anna Meares - Austria

2. Simona Krupackaite - Litwa

3. Victoria Pendleton – Wielka Brytania

Małgorzata Wojtyra zmagania w omnium zaczęła od 7. miejsca w sprincie ze startu lotnego. W wyścigu na 20km nasza reprezentantka już na 72 okrążeniu zdublowała peleton, dzięki czemu zajęła bardzo wysoką 3 pozycję. Wygrała wyścig Tatiana Sharapova, druga była Anna Cure.

wojtyra
W kolejnym wyścigu punktowym Polka uplasowała się na wysokiej 8 lokacie, co pozwoliło jej  na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji omnium po sobotnich zmaganiach. Po pierwszym dniu walki o medale prowadzi Holenderka Kirsten Wild przed Tarą Whitten z Kanady.

Małgorzata wystartowała również w finale wyścigu scratch, mimo osiągniętych wysokich lokat we wcześniejszych wyścigach i dużego zmęczenia pokazała na co ją stać i zajęła rewelacyjne 6 miejsce skupiając przy tym całą widownie na sobie.

Złoto zdobyła 24letnia reprezentantka gospodarzy Marianne Vos tuż za nią na podium stanęła Katherine Bates z Austrii i Danielle King z Wielkiej Brytanii.

Shane Parkins został mistrzem świata w kirinie w Apeldoorn. Parkins po wspaniałej walce wyprzedził mistrza olimpijskiego Chrisa Hoya z Wielkiej Brytanii i Teuna Muldera reprezentanta gospodarzy.