​Garwolin gospodarzem drugiego etapu ŻTC BIKE RACE 2022

Ponad 200 uczestników stanęło na starcie drugiej odsłony ŻTC BIKE RACE 2022. Rywalizacja odbyła się w Garwolinie.

Zawodnicy rywalizowali na rundzie o długości 27 kilometrów, start i meta zlokalizowane były w Garwolinie przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej) następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie była meta.

Najmłodsze kategorie, a zatem M20 i M30 SUPER PRESTIGE miały do przejechania 108 kilometrów. W niej triumfowali odpowiednio Jakub Nowomiejski ze Stajni Rowerowej Intercars Team oraz Dariusz Kołakowski ze Spica Solutions. W kategorii RED, czyli zawodnik starszych, ale jadących pełnych dystans najlepszy był Volodymyr Klekotsiuk (MAYDAY TEAM). Z kolei wśród pań zwyciężyła Anna Witczak z Zośka Womens Cycling. Szczegółowe wyniki dotyczące zawodów dostępne są na www.ztc.pl w zakładce WYNIKI.

– Za nami pierwsze dwa etapy ŻTC BIKE RACE z dobrą frekwencją i wysokim poziomem sportowym. Teraz czeka nas krótka przerwa, a następnie w pierwszy czerwcowy weekend odbędą się kolejne etapy naszego cyklu – mówi dyrektor zawodów, Wojciech Pawelec.

Kolejne zawody z cyklu ŻTC BIKE RACE odbędą się 4 i 5 czerwca, odpowiednio w Rawie Mazowieckiej i Opocznie.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl