​Salta na zawodach pumptrackowych w Kudowie - Zdroju

Wysoki poziom sportowy, techniczny tor, doskonała zabawa, wakacyjna pogoda! Tak można podsumować inauguracyjną rundę Nie Pompujesz – Nie Jedziesz, która odbyła się w minioną sobotę w malowniczej Kudowie – Zdroju i zgromadziła zawodników z całego kraju! 

Po długiej zimie wystartował największy w Polsce cykl zawodów na pumptrakach. W pięciu kategoriach na torze w Kudowie – Zdroju zawodnicy rozpoczęli rywalizację o tytuł najszybszego Polaka i najszybszej Polki w jeździe na pumptrakcu czyli Nie Pompujesz – Nie Jedziesz! O tym, że czeka nas znakomite ściganie pokazał na otwarciu Szymon Godziek, który efektownym backflipem otworzył tegoroczny cykl, w którym zawodnicy walczą o wyjazd na rundę eliminacyjną Mistrzostw Świata z Red Bullem! Pierwszy inauguracyjny wyścig rozpoczął Kajetan Rogowiec z kategorii KIDS, który na znak Burmistrz miasta Kudowej – Zdroju Anety Potocznej i Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Duś ruszył po wyścigu i w końcowym rozrachunku zajął drugie miejsce w swojej kategorii! 

Już pierwsze treningi pokazały, że kudowski tor zbudowany przez BT Project będzie bardzo wymagający. Techniczne oraz wąskie zakręty sprawiały trudność wielu zawodnikom i wymagały bardziej technicznej niż szybkiej jazdy. Pierwsza runda zweryfikowała także punkt regulaminowy nakazujący jazdy w kaskach typu full-face! Można zdecydowanie powiedzieć, że pełne kaski spełniły swoją rolę i pomimo kilku groźnych upadków odbyło się bez kontuzji i urazów! 

Bardzo wyrównana rywalizacja toczyła się w kategorii PRO, gdzie nie można było wskazać zdecydowanego faworyta. Same wyścigi eliminacyjne pokazały, że tego dnia walka będzie bardzo zacięta. I tak też było o czym świadczy fakt, że triumfator Gustaw Dądela musiał „wypompować” najlepszy czas dnia w finałowym starcie aby odnieść zwycięstwo! Na duże brawa zasługuje także Paweł Talar z Bike Universe, który zajął trzecie miejsce w najwyższej kategorii, a w roku ubiegłym startował jeszcze w kategorii Amator! 

Podium w kategorii Kobiety opanowały reprezentantki klubu KS MMS Dendysski, które zajęły 1 i 3 miejsce. Tu jednak także byliśmy świadkami niesamowitych emocji i walki na setne sekundy, a w finałowym wyścigu drobny błąd Zuzanny Patyk spowodował jej upadek i dał zwycięstwo najlepszej tego dnia zawodniczce czyli Oldze Biegun! 

Najgłośniej jednak robiło się podczas kategorii Amator, kiedy to głośnym dopingiem miejscowi kibice wspierali swojego zawodnika Bogdana Seweryna. Reprezentant Kudowy – Zdrój musiał jednak uznać wyższość w finałowym biegu reprezentantowi Wrocławia – Kajetanowi Woźniakowi.

Dużo emocji wywołały wyścigi najmłodszych kategorii. W KIDS najmłodszy zawodnik liczył sobie 3,5 rok! To pokazuje, że rośnie rowery i pumptracki to znakomite miejsce do nauki rowerowego rzemiosła. Warto także wspomnieć tutaj także o dominacji dwóch zespołów. Wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy SPARK Nowa Sól i GoBike.PRO Rybnik. Minimalnie lepsi okazali się jednak nowosolanie, którzy wywalczyli w sumie 4 medale! 

Pierwsza runda pokazała, że tegoroczny cykl Nie Pompujesz – Nie Jedziesz będzie bardzo atrakcyjny i wyrównany. Walka w klasyfikacji generalnej z pewnością będzie toczyła się do ostatniej rundy tym bardziej, że w Kudowie – Zdroju punkty pogubili ubiegłoroczni zwycięzcy czyli Bartosz Giemza i Jakub Wicher, a Anna Domagała z powodu upadku w treningu nie mogła rozpocząć rywalizacji. Ponadto dla ubiegłorocznych zwycięzców klasyfikacji Amator czyli Dominika Kawulaka i Filipa Wieczorka sobotni start był pierwszy w kategorii PRO.

Sobotnia runda przeszła do historii. Tor w Kudowie – Zdroju okazał się znakomitym obiektem do ścigania. Warto zaznaczyć sobie to miejsce na mapie i odwiedzać podczas rowerowych i turystycznych wypraw! W samym cyklu czaka nas trzytygodniowa przerwa. Druga runda odbędzie się 29 maja w Żyrardowie.

Wyniki kategorii PRO:

I - Dądela Gustaw (CST Accent MTB Team)

II - Więcławek Artur (Bike Universe Gravity Revolt)  

III - Talar Piotr (Bike Universe)  

Wyniki kategorii KOBIETY:

I - Biegun Olga (KS MMS Dendysski)

II - Patyk Zuzanna (Oświęcim)

III - Sawicka Helena (KS MMS Dendysski)

Wyniki kategorii AMATOR:

I - Kajetan Woźniak (Wrocław)

II - Bogdan Seweryn (Kudowa – Zdrój)

III - Kacper Górski (Pęgów)

Wyniki kategorii JUNIOR:

I - Szymon Niedziela (GoBike.PRO Rybnik)

II - Dawid Terlikowski (SPARK Nowa Sól)

III - Franciszek Sawka (SPARK Nowa Sól)

Wyniki kategorii KIDS: 

I - Bartosz Łuciów (SPARK Nowa Sól)

II - Kajetan Rogowiec (GoBike.PRO Rybnik)

III -Ryszard Mikuła (SPARK Nowa Sól))

OC1 BIKER DNIA (za najlepszy czas dnia 26,20 sek) - Dądela Gustaw (CST Accent MTB Team)


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl