​Start Pucharu Polski dla Bernasa i Krzystały. Bike Maraton 2022

Ponad 900 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie czterech dystansów podczas drugiej edycji Bike Maratonu 2022. Na dystansie GIGA mieliśmy dodatkowo rywalizację w ramach Pucharu Polski XCM, a polanickie zawody były również XV Memoriałem Artura Filipiaka „Fisha”.

Walka na głównym dystansie (89 km) rozpoczęła się o godzinie 10:00, a wyścig zakończył się zwycięstwem Pawła Bernasa (JBG2 Cryospace). Drugi był Michał Paluta (również JBG2 Cryospace), a trzeci Adam Żuber (Cross Cartel). Panowi wpadli na metę niemal równocześnie, a o kolejności na podium decydowały setne części sekundy. Taka właśnie kolejność obowiązywała więc zarówno w klasyfikacji PRO BM, w klasyfikacji open Pucharu Polski i w elicie.

Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team) minimalnie wyprzedziła Aleksandrę Andrzejewską (CST Accent MTB Team). Strata mniejsza niż 10 sekund do zwyciężczyni dała trzecie miejsce Pauli Budzyńskiej (Cyklo Kwidzyn).

Leszek Jaśkiewicz (KKW Wałbrzych) wygrał na dystansie MEGA, wyprzedzając Bartosza Janowskiego (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service) i Jakuba Rawickiego (wytrzymali.coach). Wśród kobiet wygrała Alicja Marciniec (Verge Team) przed Elwirą Kuziel i Adrianną Brodą (Pressing Bike System Schody i Drzwi Gromotka Team).

Michał Decewicz (Prorowery Racing Team) był pierwszy na dystansie CLASSIC, drugie miejsce zajął Marek Olszewski (7r Rowmix Team Pb 72d), a trzecie Mariusz Gałuszka (Team Optyk Okular Alchimowicz Bike). Alicja Matuła jest w Polanicy najszybsza w klasyfikacji open kobiet, druga jest Zofia Bluszcz (RK Exclusive Doors MTB Team), a trzecia Martyna Wiśniewska (Zarębski Team).

Jakub Fugowski (Kudowianka Wemeco Team) zanotował najlepszy czas na dystansie FUN, a wśród kobiet najszybsza była Natalia Bartosiewicz (Dover Team).

Klasyfikację drużynową open wygrali zawodnicy Pressing Bike System Schody i Drzwi Gromotka Teamu. W klasyfikacji sportowej pierwsze miejsce przypadło drużynie Gomola Pack Center, podobnie jak w „muszkieterach”. Najlepszą kolarską rodziną został team państwa Marcińców.

Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrał team Mitutoyo AZS Wratislavia z Wrocławia.

Za dwa tygodnie kolejna edycja Bike Maratonu – w Krainie Wygasłych Wulkanów, a więc na celowniku mamy Złotoryję, a oprócz Bike Maratonu również kolejną edycję cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk Złotoryja.

Pełne wyniki Bike Maratonu w Polanicy – Zdroju, łącznie ze wszystkimi kategoriami wiekowymi i kategoriami Pucharu Polski XCM: https://bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/wyniki/

Bike Maraton wraca do Polanicy – Zdroju za rok. Obowiązkowo!