​Wyścig Pięciu Jezior dla Michała Przybytka z Bertrand Okna Trek Gdynia

W sobotnie przedpołudnie ruszył siódmy sezon Milko Mazury MTB. Gospodarzem imprezy była Iława, położona nad najdłuższym jeziorem w Polsce - Jeziorakiem. Na uczestników czekała szybka, interwałowa trasa z dużą ilością podjazdów.

Na najdłuższym dystansie PRO bezkonkurencyjny okazał się Michał Przybytek (Bertrand Okna Trek Gdynia), który przekroczył linię mety prawie minutę przed Arkadiuszem Jusińskim (EVANLITE). Trzeci na mecie pojawił się Mateusz Romanowski (Haier AC) z prawie 4 minutową stratą.

Do samego końca nie było wiadomo, który z zawodników zwycięży na dystansie EXPERT. Zacięta rywalizacja między Adamem Kowalskim (Kowal Mentoring)  orazBartłomiejem Nalazkiem (KP PSP MRĄGOWO) rozgrzewała licznie zgromadzoną publiczność przez całą finiszową prostą. Ostatecznie pierwsze miejsce z czasem02:13:24 zajął Adam Kowalski. Bartłomiej Nalazek drugi na mecie, miał zaledwie sekundę straty do lidera. Jego czas to 02:13:25. Trzecie miejsce zajął Tomasz Jagodziński (Rowersi Cycling Team) z czasem  02:14:15.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Anna Kołatka (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), która przekroczyła metę 14 minut wcześniej niż Anna Kruszyńska (AUTO LAND). Trzecia na mecie zameldowała się Katarzyna Salik (MLEKPOL TEAM)

Dystans Hobby należał do kolarzy z Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego - Dziki Team Kwidzyn, którzy zajęli wszystkie miejsca na pudle. Zwyciężył Mateusz Tengowski. Kolejne miejsca na podium wywalczyli Remigiusz Gęsicki i Leszek Szczepański.Wśród kobiet wygrała Emilia Grochalska (Dziki Team Kwidzyn), pokonując linię mety przed Emilią Andrzejczyk i Aleksandrą Kowalską (AGRO-MIL MTB green team). W Iławie zadebiutowali także miłośnicy rowerów elektrycznych w ramach Electofun E-Bike Race. Kategoria ta należała do Krzysztofa Ugniewskiego. Za nim na mecie zameldowali się Krzysztof Kowalski i Sławomir Kowanda.Najkrótszy dystans FUN najszybciej pokonała Anna Krawiec (MKK PST MISTRAL LĘBORK).

W miasteczku sportowym czekało również sporo atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat w sobotę  odbyły się bezpłatne wyścigi Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich, a dla najmłodszych w wieku od 1 do 5 lat rozegrane zostały zawody sportowe Łaciate Junior Strider Racing.

Kolejne zawody z cyklu odbędą się w ostatni weekend maja w Pieckach. Wyścig nad Dajną zapowiada się bardzo interwałowo. Dystans Pro ma aż 930 metrów przewyższenia. Rejestrcja na mazurymtb.pl

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.Milko Mazury MTB Etap 1 – Iława – Wyścig Pięciu Jezior organizowany był przy współpracy z Urzędem Miasta Iława oraz Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji. Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko. Sponsor strategicznym Łaciate Junior. Partnerem  głównym LOTTO.