Czas na kolarskie emocje w Zielonym Lesie. Trwają zapisy!

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia w Żarach mieszkańców czeka sportowe święto.

Po raz piąty w Żarach rozegrane zostaną wyścigi w ramach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Na starcie w Zielonym Lesie staną zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i amatorzy. Organizatorzy przygotowali specjalne kategorie i atrakcje dla dzieci.

Maraton kolarstwa górskiego w Żarach to drugi etap XIII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – cyklu wyścigów rowerowych, który rozgrywany jest na trasach województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. W tym roku w kalendarzu cyklu debiutują nowe lokalizacje: Murowana Goślina (29.05), Polkowice (3.07) i Świebodzin (25.09). Trasa żarskiego etapu wyznaczona została w wyjątkowym miejscu – Zielonym Lesie, na terenie którego znajdują się jedne z najwyższych przewyższeń w Lubuskiem.

Wyścig odbędzie się na pięciu dystansach:

Giga, w którym startują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 60 km z przewyższeniami dochodzącymi do 1500 m. To jeden z najbardziej górzystych etapów tegorocznej edycji KE MTB;

Mega (ok. 40 km);

Mini (ok. 22 km);

Młodzik i Fun (dla rodzin z dziećmi) po ok. 10 km.

- Jestem przekonany, że każdy będzie się świetnie bawił. Szczególnie zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie startowali w tego typu zawodach, ale chcieliby spróbować swoich sił, poczuć atmosferę wyścigu i emocje związane ze sportową rywalizacją. Trasa II etapu przebiega w wyjątkowym, górzystym terenie blisko miasta, w miejscu aktywnego wypoczynku mieszkańców Żar. Udział w wyścigach to idealny sposób na aktywne spędzenie wiosennej niedzieli – mówi Cezary Kaczmarek, prezes firmy Kaczmarek Electric, organizatora i głównego sponsora cyklu.

Na najlepszych czekają nagrody finansowe, pula nagród na każdym etapie to 5600 zł, a także bony towarowe do Dobrych Sklepów Rowerowych za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej i trofea sportowe za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej na każdym etapie.

Czas dla rodzin

Rywalizacji dorosłych towarzyszyć będą wyścigi młodzieży, ale także całych rodzin. Najniższa kategoria wiekowa obejmuje dzieci w wieku do 4 lat! Na wszystkich najmłodszych zawodników czekać będą drobne podarunki i pamiątkowe medale.

- Udział w zawodach to wspaniała przygoda i okazja do sprawdzenia swoich możliwości. W ubiegłym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy kategorię Fun – specjalnie dla osób, które chcą zobaczyć, o co chodzi w tym ściganiu się po lesie na rowerach. Startuję w zawodach z mężem i dziećmi – zaszczepiamy w dzieciach pasję i wspaniale wspólnie spędzamy czas – mówi Joanna Balawajder, koordynator Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

W miasteczku zawodów wydzielona zostanie specjalna Strefa Dziecka. Najmłodsi będą mieli okazję aktywnie spędzić czas na dmuchanym placu zabaw, zjeżdżalni, w strefie baniek, czy uczestniczyć m.in. w warsztatach plastycznych.

Startując w zawodach – pomagasz!

Od lat uczestnicy maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB startując, biorą udział w akcji charytatywnej. W tym roku 5 zł z każdego wpisowego za udział w etapie w Żarach przekazane zostanie na wsparcie 13-letniego Igora, który choruje na dystrofię mięśniową Beckera – postępujący zanik mięśni. Niestety choroba postępuje, aby utrzymać go w dobrej formie niezbędna jest systematyczna rehabilitacja z fizjoterapeutą oraz udział w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych.

Organizatorów żarskiego etapu aktywnie wspiera OSiR Żary oraz Urząd Miasta Żary.

- To doskonała promocja aktywnego spędzania czasu w wyjątkowym miejscu – Zielonym Lesie okalającym nasze miasto. Trzymam kciuki za wszystkich startujących mieszkańców Żar, a także za wszystkich gości, którym z pewnością nasze tereny przypadną do gustu i wierzę, że będą do nas wracać – mówi Olaf Napiórkowski, zastępca Burmistrza Miasta Żary.

Na wyścig można zapisać się przez stronę: https://mtb.ke.pl/zapisy-online/. Zapisy online możliwe są do środy 20 kwietnia. Zawodnicy będą mogli zapisać się również w dniu wyścigu – Biuro Zawodów przy ul. Leśnej otwarte będzie w godz. 8.00-10.30. W pakietach startowych zawodnicy otrzymają m.in. gadżety, posiłek i medale (osoby, które dokonają opłaty do 7 dni przed zawodami). Zapisy na wyścigi dzieci odbywać się będą tylko w dniu zawodów.

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zrodził się z pasji osób, które kochają jazdę na rowerze. Pierwsza edycja, zorganizowana w 2010 r., liczyła cztery etapy. Wzięło w niej udział 385 kolarzy. W ostatnich latach maratony w ramach KE MTB gromadzą tysiące uczestników i towarzyszą im ogromne sportowe emocje.

Kalendarz cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

10.04 - Krosno Odrzańskie

24.04 - Żary

8.05 - Sulechów

29.05 - Murowana Goślina

5.06 - Chodzież

19.06 - Żerków

3.07 - Polkowice

21.08 - Trzebania

4.09 - Zielona Góra

11.09 - Nowa Sól

25.09 - Świebodzin

2.10 - Wolsztyn


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl