​Wydmy, bezdroża i puszcza: Mazovia Leoncin Gravel Race

Wbrew sportowym zasadom, tutaj rozgrzewki nie będzie. Premierowa odsłona nowego cyklu gravelowych wyścigów Cezarego Zamany od razu pokaże to, co w szutrach najlepsze. Całość odbędzie się w spektakularnej scenografii Kampinoskiego Parku Narodowego, gdzie o zgodę na rowerowe wyścigi szalenie trudno.

Wielki polski artysta Wojciech Młynarski zachęcał kiedyś, by wbrew wszystkiemu „robić swoje”. I jeśli jest coś, co łączy geniusza sceny z geniuszem kolarstwa, Cezarym Zamaną, to właśnie to przekonanie: „róbmy swoje”. W tych niespokojnych czasach Cezary Zamana robi, to na czym zna się najlepiej. Robiąc to, oferuje pasjonatom sportu możliwość rywalizacji w zawodach, dających chociaż na chwilę oddech od nieciekawej codzienności.

Chociaż o oddech podczas Mazovia Leoncin Gravel Race może być trudno. Zwłaszcza na dłuższym, ponad 60-kilomerowym dystansie Pro. To na tej trasie peleton powinien spodziewać się najszerszego wachlarza różnorodnych przeszkód. Szuter będzie przemieniał się w leśne dukty czy asfaltowe drogi. Pokonać trzeba będzie unikatowe w skali europejskiej wydm śródlądowych leżące na terenie gminy Leoncin. Konieczne będzie też zanurzenie się w samym sercu Kampinosu.

Drugi dystans – Fit – mierzy 32,5 kilometra i został przygotowany z myślą przede wszystkim o początkujących czy kobietach. Tutaj bardziej liczyć się będą wrażenia ze spokojnej jazdy po malowniczych terenach. Dystans Fit będzie znakomitym wprowadzeniem do świata gravelowych wyścigów.

Same zawody Mazovia Leoncin Gravel Race też są wprowadzeniem – do nowego cyklu autorstwa Cezarego Zamany. Zaplanowane na ten rok cztery gravelowe wyścigi to sportowa propozycja triumfatora Tour de Pologne kierowana do wszystkich, którzy w ostatnich miesiącach połknęli gravelowego bakcyla. Tym, co odróżnia Mazovia Gravel Race od pozostałych tego typu wyścigów to mocne osadzenie zawodów na Mazowszu.

Do Leoncina warto zabrać klasyczny gravelowy rower. Ale jeśli takiego nie mamy, sprawdzi się też rower górski. Bez obaw wystartować można też na rowerze szosowym – pod warunkiem, że zamontujemy w nim oponę o grubości 32 milimetrów. W ostateczności, można zameldować się też z rowerem trekkingowym.

Zapisy na Mazovia Leoncin Gravel Race już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line. Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 27 marca w Biurze Zawodów. Wszystkie informacje o wyścigu, a także panel do zapisów można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu: https://mazoviagravelrace.pl

Partnerem w organizacji wyścigu jest Urząd Gminy w Leoncinie.

PROGRAM ZAWODÓW

LEONCIN MAZOVIA GRAVEL RACE

Baza zawodów; Urząd Gminy Leoncin ul. Partyzantów 3

Harmonogram:

8.00 otwarcie Biura zawodów
11.00 start zawodników na dystansie Fit i Pro w pierwszym sektorze ustawiani są zawodnicy z kierownicami typu baranek. W drugim sektorze z kierownicami prostymi
12.40 finisz pierwszych zawodników dystansu Fit
14.00 dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych dystansu Fit
14.30 finisz pierwszy zawodników dystansu Pro
16.00 dekoracja dystansu Pro
17.00 zamknięcie trasy wyścigu i koniec imprezy


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl