Open de Espana - wysokie pozycje JBG2

Piotr Brzózka (JBG-2 Team) ukończył na bardzo wysokiej - 9 pozycji zawody Open de Espana kat. UCI C1, które odbyły się w Madrycie na Casa de Campo.

dscn3004

W dniu dzisiejszym na terenach rekreacyjnych Madrytu - Casa de Campo zostały rozegrane zawody Open de Espana, zaliczane do Pucharu Hiszpanii. Na starcie pojawiła się europejska czołówka MTB, łącznie z aktualnym mistrzem świata Jose Antonio Hermida Ramos'em (Merida Multivan) oraz mistrzem europy Ralph Naf'em (Merida Multivan). Trasa częściowo pokrywała się z tą z Pucharu Świata, więc była szybka i wymagająca od zawodników bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego.

dscn3005

Zwycięzcą zawodów okazał się reprezentant gospodarzy Sergio Mantecon Gutierrez (Wildwolf - Trek Pro Racing), któremu pokonanie 6 rund zajęło 1:39:09 sek. Z Polaków najlepiej spisał się Piotr Brzózka, który finiszował tuż za Ralph Naf'em na 9 pozycji, tracąc do zwycięzcy nieco ponad trzy minuty. Marek Galiński (JBG-2 Team) tym razem ukończył rywalizację na 11 pozycji, a Kornel Osicki (JBG-2 Team) na dobrym, 22 miejscu.

dscn3014

Dzięki 9 i 11 pozycji Piotra i Marka, reprezentanci naszego kraju powiększyli swój dorobek punktowy zaliczany do kwalifikacji olimpijskich o kolejne 20 punktów.