Ciekawe przejęcie na rynku rowerowym

Nie tak dawno Grupa Accell kupiła markę Lapierre, dołączając ją do swojego portfolio marek. Kilka dni temu cała grupa została kupiona przez amerykanów.

Grupa Accell, właściciel marek Lapierre, Ghost, Haibike, Raleigh i innych, została kupiona w transakcji o łącznej wartości 1,56 miliarda euro przez konsorcjum pod przewodnictwem KKR Group.

KKR Group to amerykańska firma inwestycyjna, która posiada udziały w tak szerokiej gamie marek jak Gibson guitars, Epic Games i Lyft, a także w wielu firmach farmaceutycznych, energetycznych, finansowych i nieruchomościowych. Accell nie będzie pierwszą marką rowerową w portfolio grupy, ponieważ jest ona również inwestorem w Zwift, po zastrzyku finansowym o wartości 450 milionów dolarów, który dała marce we wrześniu 2020 roku za mniejszościowy pakiet udziałów.

Konsorcjum przejmie Accell Group w prywatne ręce po osiągnięciu warunkowego porozumienia w wysokości 58 euro za akcję, co stanowi łączną wartość około 1,56 mld euro. Cena ta stanowi premię w wysokości 26% w stosunku do ceny zamknięcia akcji Accell z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz premię w wysokości 21% w stosunku do najwyższej w historii ceny zamknięcia grupy wynoszącej 48,00 euro za akcję.

Grupa Accell pozostanie w dużej mierze niezmieniona, a prezes Ton Anbeek, dyrektor finansowy Ruben Baldew i dyrektor ds. operacyjnych Francesca Gamboni będą nadal pełnić swoje funkcje w siedzibie głównej grupy w Heerenveen w Holandii. W komunikacie prasowym KKR czytamy również, że "tożsamość korporacyjna, integralność, wartości i kultura Grupy zostaną zachowane" oraz "wszystkie istniejące prawa i korzyści pracowników Grupy będą respektowane i nie przewiduje się redukcji zatrudnienia w Grupie jako bezpośredniej konsekwencji Transakcji lub jej zakończenia".

Dzisiejsze ogłoszenie oznacza ważny krok dla Grupy Accell. Z Konsorcjum jako naszym nowym akcjonariuszem będziemy mieli silnego finansowo i kompetentnego partnera, który przyspieszy realizację naszej obecnej strategicznej mapy drogowej, zwiększy nasz globalny zasięg, zbada możliwości odpowiednich akwizycji i jeszcze bardziej wykorzysta naszą skalę. Transakcja umożliwi nam, jako grupie, dokonanie skoku naprzód, co przyniesie również większe możliwości rozwoju kariery dla naszych pracowników. Nieustannie staramy się być liderem w branży rowerowej, łącząc inteligentne wzornictwo i innowacyjną technologię z najlepszą wartością i doświadczeniem klienta. Wraz z wejściem KKR jako większościowego udziałowca oraz przy stałym wsparciu Teslin, będziemy w stanie przyspieszyć realizację naszego strategicznego planu, wprowadzać nowe innowacje w zakresie ekologicznej mobilności oraz wspierać działania na rzecz ludzi i społeczności.-Ton Anbeek, CEO, Accell Group

Grupa KKR twierdzi, że będzie miała nadzieję na stworzenie długoterminowej strategii dla Accell w celu "przyspieszenia rozwoju i wdrożenia strategii biznesowej Grupy, w tym potencjalnych przejęć", a także "wprowadzenia nowych innowacji w zakresie zielonej mobilności i wsparcia dla dobra ludzi i społeczności".


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl