Okazjonalne bonusy bukmacherskie także pod Tour de Pologne

Promocja Polski na całym świecie. Właśnie tym jest Tour de Pologne. Podczas ostatniej edycji bonusy bukmacherskie rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki!

Zacznijmy od samego końca, czyli od tego, że tegoroczną edycję Tour de Pologne zwyciężył Joao Almeida z ekipy Deceuninck-Quick Step. To właśnie jemu przypadła największe laury 78. odsłony tej najważniejszej imprezy kolarskiej w naszym kraju. Warto tutaj dodać, że Portugalczyk w klasyfikacji generalnej wyprzedził Słoweńca Mateja Mohorica (Bahrain Victorious). W tyle został także Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

I trzeba tutaj podkreślić, że 23-letni sportowiec w pełni zasłuż na triumf odniesiony na polskiej ziemi tym samym powtarzając zeszłoroczny sukces swojego kolegi z zespołu, czyli Remco Evenepoela nieobecnego podczas tegorocznego Tour de Pologne. Już po drugim etapie mógł cieszyć się z posiadania żółtej koszulki lidera i nie oddał jej aż do samego końca mającego miejsce w Krakowie. Co więcej, Almeida świetnie zaprezentował się też na czwartym odcinku wygrywając w Bukowinie Tatrzańskiej, a także był drugi w jeździe indywidualnej na czas. 

– Niektóre zakłady sportowe przyznawały okazjonalne bonusy bukmacherskie właśnie z okazji kolejnej edycji Tour de Pologne, czyli imprezy, która w naszym kraju cieszy się bardzo dużą popularnością. To wydarzenie, które przyciąga przed telewizory nawet tych Polaków, którzy na co dzień z kolarstwem mają naprawdę niewiele wspólnego. To wspaniała promocja tego sportu – zwraca uwagę ekspert bukmacherski i analityk sportowy serwisu Bonusowo, Amadej Walczak.

To jednak nie wszystkie osiągnięcia dokonane przez Portugalczyka, bo zwyciężył on też w klasyfikacji punktowej. Choć warto zauważyć sukcesy innych sportowców podczas Tour de Pologne 2021. W górskiej klasyfikacji triumfował Łukasz Owsian reprezentujący nasz kraj, zaś w aktywnych na najwyższym szczeblu znalazł się Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert). Wisienką na torcie sukcesów Almeidy jest fakt, że wraz ze swoim teamem wygrał klasyfikację drużynową. 

Zauważmy też, że Joao Almeida w Polsce sięgnął po pierwsze trzy wygrane w imprezie o randze  World Tour i chodzi tutaj o dwa zwyciężone etapy oraz „generalkę”. 

Tour de Pologne 2021 Etapy

Tegoroczna Tour de Pologne mapa w większości wiodła przez południowo-wschodnią część naszego kraju. Największa nowinka tegorocznej imprezy to prawdopodobnie finał pierwszego etapu mającego miejsce w Chełmie, jak również leśny odcinek biegnący przez roztoczańskie tereny z wymagającą końcówką w pięknym Przemyślu. Jednak Tour de Pologne Kraków, czyli stolicę województwa małopolskiego, też zahaczył. – Przypomnijmy też o tym, że ta prestiżowa impreza wróciła do jazdy indywidualnej na czas, co miało miejsce w Katowicach – zauważa Amadej Walczak, ekspert w dziedzinie zakładów sportowych. 

Sprawdźmy, jak w tym roku prezentowała się trasa Tour de Pologne: 

Etap 1.: Lublin - Chełm (216 km)
Etap 2.: Zamość - Przemyśl (200,8 km)
Etap 3.: Sanok - Rzeszów (226,4 km)
Etap 4.: Tarnów - Bukowina Resort (160,5 km)
Etap 5 – Chochołów - Bielsko Biała (173 km)
Etap 6.: Katowice - Katowice (18 km, czasówka)
Etap 7.: Zabrze - Kraków (145 km)

Finalnie każdy z tych odcinków dostarczył fanom wielu emocji. 

Skuteczna ucieczka, ale nie znalazł się w niej Joao Almeida

Warto zauważyć, że jednym z najbardziej emocjonujących momentów tegorocznego wyścigu była fantastyczna ucieczka, która zakończyła się sukcesem! Ta miała miejsce krótko po starcie z Zabrza. Przystąpili do niej Holender Julius van den Berg (EF Education-Nippo), Francuz Alesix Renard (Israel Start-Up Nation), Amerykanin Matteo Jorgenson (Movistar), Włoch Gianni Moscon (Ineos Grenadiers) oraz Belg Pieter Vanspeybrouck (Intermarche-Wanty-Gobert). 

Ostatni z nich osłabł niespełna 40 kilometrów od mety i musiał odpuścić, ale pozostali zawodnicy nie poddali się pozostając w dobrym rytmie i finalnie zdołali utrzymać ucieczkę w ryzach, z dala od peletonu. Wyścig wygrał Julius van den Berg. Jednak trzeba zauważyć, że do ucieczki przystąpili kolarze z dalszych pozycji, a więc nie znalazł się w peletonie nikt szczególnie zainteresowany pościgiem. 

Tour de Pologne 2021 etapy zwieńczone nie tylko sukcesem sportowym, ale i komercyjnym 

To kolejny raz, kiedy polskie wydarzenie odbija się szerokim echem na całym świecie. Od kilkunastu lat ten wyścig przynależy do cyklu najważniejszych imprez w kolarstwie szosowym i ten rok tylko ją na tym piedestale umocnił. Zwłaszcza, że dołożone zostały trzy rewelacyjne krajobrazowo etapy, jakie na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. – Dzięki Tour de Pologne cały świat dostrzega jak bardzo zmienia się Polska. To świetne warunki hotelowe, nowe drogi i całe masy świadomych kibiców – zwraca uwagę Amadej Walczak. 

Także Czesław Lang, dyrektor wyścigu w rozmowach z mediami podkreślał znaczenie tego wydarzenia dla naszego kraju. Szef Tour de Pologne powiedział, że duże wrażenie na niektórych grupach zawodowych zrobił na przykład Arłamów, czyli luksusowy hotel SPA z basenem w górach i że być może któraś z nich zjawi się tutaj w ramach obozu przygotowawczego do sezonu.

Tour de Pologne to też tysiące ludzi, którzy gromadzą się między innymi na startach, wzdłuż tras oraz na metach poszczególnych etapów. Aż ciężko sobie wyobrazić, że jeszcze 28 lat temu był to wyścig amatorski, który koniec końców rozwinął się do miana World Tour. To wysoki poziom ścigania, jaki doceniają nie tylko fani, ale również sami sportowcy.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl