​Już we wrześniu Poznań znów stanie się triathlonową stolicą Polski

Jezioro Kierskie, położone zaledwie kilka kilometrów od Poznania, 14 lipca 1984 roku stało się miejscem narodzin polskiego triathlonu. Od tamtego czasu popularność tej dyscypliny w naszym kraju rośnie, a stolicę Wielkopolski odwiedzają najlepsi zawodnicy z całego świata. W tym roku zarówno triathloniści, jak i kibice triathlonowej rywalizacji znów będą mogli poczuć sportowe emocje. Już w trzeci weekend września odbędzie się JBL Super League Triathlon Poznań 2021, który po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca w nowej odsłonie, aby dostarczyć kibicom jeszcze więcej wrażeń.

JBL Super League Triathlon Poznań to prestiżowa impreza organizowana w ramach cyklu zawodów triathlonowych Ciech TRI TOUR, która co roku przyciąga do siebie zawodników z całego świata. Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbędzie się na czterech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (112,99 km oraz 56,5 km). Kluczowym elementem imprezy są Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, które odbywają się w ramach startu na dystansie 1/2. To niepowtarzalna okazja dla pasjonatów triathlonu z całego kraju, aby móc zmierzyć się z zawodowymi triathlonistami. Impreza odbędzie się przy Jeziorze Maltańskim, które zapewni zawodnikom rywalizację w malowniczej scenerii.

JBL Super League Triathlon Poznań to okazja do sportowych wrażeń także dla dzieci. Strategicznym partnerem imprezy w tym obszarze jest Fundacja Pho3nix, która pod okiem wykwalifikowanych ekspertów umożliwi rywalizację także najmłodszym. Zawody Pho3nix Kids dla dzieci i strefa sportowa Pho3nix Kids Zone to integralne części imprezy JBL Super League Triathlon Poznań 2021 oraz pozostałych startów organizowanych w ramach cyklu Ciech TRI TOUR, m. in. w Sierakowie (3-5 września 2021). Dla dzieci urodzonych w latach 2013-2015 przygotowano trasę, na którą składa się bieg na 50 m, jazda na rowerze na 1 km i ponownie bieg na 100 m. Starsi, z roczników 2008-2012, wystartują na nieco dłuższych dystansach: płynąc na 100 m, jadąc na rowerze na 2 km i biegnąc na 400 m.

Na wszystkich młodych sportowców, niezależnie od startów, czekać będzie pełna sportowych atrakcji strefa Pho3nix Kids Zone. Wśród nich znajdą się skimboard, tor przeszkód, warsztaty sportowe, nauka gry w zośkę, strefa kreatywna i inspiracje tiktokowe. Zarówno zawody, jak i strefa dziecięca, mają nie tylko zaszczepić najmłodszym miłość do sportu, ale także pozwolić rodzicom spokojnie wystartować w zawodach triathlonowych. Podczas gdy dorośli będą zmagać się na różnych dystansach, o ich pociechy zadbają profesjonalni trenerzy Fundacji Pho3nix.

JBL Super League Triathlon Poznań 2021 potrwa od 17 do 19 września 2021 roku. Więcej informacji na stronie www.superleaguepoznan.com.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl