Przed nami weekend z ŻTC BIKE RACE

21-22 sierpnia to prawdziwe kolarskie święto, w sobotę rozegrany zostanie dziewiąty etap ŻTC BIKE RACE 2021 w Górze Kalwarii, dzień później rywalizacja przeniesie się do Warki.

W Górze Kalwarii zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 18 kilometrów, a najmłodsze kategorie będą miały do pokonania w sumie 90 kilometrów. Wyścig ruszy sprzed Koszary Arche Hotel, ul. Księdza Zygmunta Sajny trasa skręca w lewo w ul. Szpitalną, gdzie zaczyna się runda, którą zawodnicy pokonują wielokrotnie. Trasa wiedzie ulicą Pijarską, następnie w prawo w ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po czym opuszcza miasto drogą nr 724 przez Moczydłów, Brzeźce do Kawęczyna. W Kawęczynie skręca w prawo do miejscowości Dębówka i przez Podłęcze, Wólkę Dworską powraca do Góry Kalwarii na ul. Lipkowską gdzie wyznaczono metę wyścigu.

Dzień później zawodnicy będą mieli do pokonania dużo dłuższą rundę, bo 29-kilometrową. Start odbędzie się z Rynku w Warce – od startu ulicą Senatorską i następnie Warszawską – do ronda Jana Pawła II – dalej ul. Puławską wyjazd z Warki drogą 731 – przez Piaseczno do Dębnowoli, gdzie skręcamy w prawo i przez Klonową Wolę i Przylot dojazd do drogi 79, w którą skręcamy w prawo – przez most na Pilicy do Mniszewa, ponownie skręt w prawo i przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew dojazd do drogi 730, w którą skręt w prawo. Po przejechaniu mostu z ul. Mostowej skręt w lewo w ul. Nowy Zjazd i w prawo w Aleję PTTK – podjazd do góry do ul. Farnej, w którą w lewo i po skręcie w prawo meta. Ponadto w Warce odbędą się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

– To będzie prawdziwy weekend z ŻTC BIKE RACE, dwie doskonale przygotowane trasy, do tego zachęcająca pogoda, jak zwykle spodziewamy się znakomitej rywalizacji od startu do kreski – zachęca do udziału w zawodach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl