​Ultra Bike Maraton 2021. Szklarska czeka

Już 3 lipca Szklarska Poręba będzie gościć kolejną edycję cyklu Bike Maraton. Tej imprezy po prostu nie może zabraknąć i dla wielu zawodników jest ona jedną z najważniejszych w sezonie. Limit startujących wynosi równy tysiąc, a zapisy online trwają do czwartku poprzedzającego start.

Organizatorzy BM zaplanowali w Szklarskiej Porębie wręczanie nagród w klasyfikacji generalnej za sezon 2020, bo – jak wszyscy pamiętamy – ubiegłoroczny stan epidemii odwołał nam edycję finałową. Również z tego powodu warto się w Szklarskiej pojawić, a ta edycja na pewno będzie godna zaległej finałowej gali.

Od kilku lat właśnie ten Bike Maraton trafnie opisuje słowo „ultra” - to pod Szrenicą meldują się ci, którzy tęsknią do najdłuższych dystansów i do korzeni ścigania się w polskich maratonach MTB. To w Szklarskiej Porębie dystans GIGA dotyka magicznej cyfry „100” i oferuje najdłuższą jazdę w sezonie. W tym roku najdłuższy dystans Bike Maratonu będzie miał więc 97 km i przewyższenia przekraczające 2700 m. W związku z tym start dystansu GIGA już o godz. 9:00.

MEGA również zapewni odpowiednią dawkę ścigania, bo na zawodników czeka tu 51 km i ponad 1400 m w pionie. Startując na MEGA i GIGA będzie można pościgać się na karkonoskich singlach. Olbrzymy też już czekają!

CLASSIC to 32 km i ponad 700 m przewyższeń, a FUN 17 km i przewyższenie 400 m.

Wspólny start dla dystansów CLASSIC i MEGA od godziny 11:00 i tu obowiązuje podział na sektory. Do rozjazdu między dystansami jedziemy razem.

FUN startuje o 11:40.

Najbliższa edycja Bike Maratonu będzie kolejną rundą Pucharu Polski XCM PZKol. Pojawi się też dodatkowa klasyfikacja – Puchar Starosty Karkonoskiego, o który walczyć będą zawodniczki i zawodnicy pochodzący z Powiatu Karkonoskiego. Ta rywalizacja dotyczyć będzie dystansu CLASSIC.

PKO Ubezpieczenia Junior Race to tegoroczne wyścigi dla dzieci i ta kolarska zabawa również będzie miała w Szklarskiej swoją kolejną odsłonę.

Bike Maraton pod Szrenicą może być dla niektórych dość wymagąjącą próbą, zwłaszcza, że tydzień wcześniej, również w Szklarskiej Porębie, odbywa się czterodniowa etapówka Bike Adventure i wielu zawodników planuje start w obu imprezach.

Po wyścigu w Szklarskiej Porębie mamy dwa tygodnie przerwy i 17 lipca spotykamy się w Bielawie.

Więcej na https://bikemaraton.com.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl