​Bike Adventure 2021. Mamy to!

W sobotę 26 czerwca rozpocznie się w Szklarskiej Porębie długo wyczekiwany międzynarodowy, etapowy wyścig MTB – Bike Adventure. Rok temu wyścig się nie odbył i został przełożony na obecny sezon. Czekaliśmy więc z niecierpliwością aż ponowna organizacja imprez sportowych będzie możliwa i aby zaproszenie pod Szrenicę stało się znów aktualne. Pandemiczne obostrzenia stają się już coraz mniej uciążliwe i oby już tak zostało.

Czekają nas więc w końcu cztery dni ścigania w Górach Izerskich i w Karkonoszach. Zawodnicy i zawodniczki ścigać się będą na dwóch dystansach – długim (PRO) i krótkim (CLASSIC). Codziennie poznamy nazwiska zwycięzców etapu, a czwartego dnia będziemy już wiedzieli kto wygrał wyścig w klasyfikacji generalnej. Walka toczyć się będzie również w kategoriach wiekowych, klasyfikacji drużynowej i w kategorii par – tu mamy dwójkowe zespoły męskie, żeńskie i mieszane. 

Oprócz uczestników z Polski, w tegorocznym Bike Adventure pojadą też zawodnicy m.in. z Belgii, Niemiec, Estonii, Słowacji, Rosji, Białorusi i Ukrainy, których nie odstraszyły medyczne i sanitarne formalności.

Na dystansie PRO codziennie będzie do przejechania w granicach 50 – 60 km, a na dystansie CLASSIC nieco mniej – zazwyczaj ok. 30 km.

Start etapu nr 1 w sobotę, 26 czerwca o godzinie 11:00. Baza wyścigu znajdować się będzie tuż obok dolnej stacji kolei SKI ARENA SZRENICA w Szklarskiej Porębie. Codziennie na zawodników czekać będzie regeneracyjne pasta party, serwis rowerowy, a biuro zawodów pracować będzie pełną parą przez cały czas trwania wyścigu.

Pierwszy etap to malownicze trasy w Grzbiecie Kamienickim czyli pierwszy kontakt z Górami Izerskimi. Meta tuż przy Zakręcie Śmierci na drodze łączącej Świeradów – Zdrój ze Szklarską Porębą. Przy 65 km dystansu PRO przewyższenia sięgną tu 1800 m, a to dopiero początek i pierwszy dzień rywalizacji.

Etap 2 to już wycieczka w Karkonosze, w stronę Przesieki i Borowic, a to oznacza wizytę w malowniczej Dolinie Czerwienia i jazdę po tamtejszych singlach. Etap 3 to powrót w Góry Izerskie i jazdę od strony Jakuszyc, przez Rozdroże Izerskie, ponownie na drugą, tę mniej uczęszczaną stronę masywu. Etap nr 4 to znów podnóże Karkonoszy i znów single – w Piechowicach i Jagniątkowie.

Pierwsze dwa etapy startują o godzinie 11:00. Etap 3 i 4 (poniedziałek i wtorek) o godz. 13:00. Jako pierwsi startować będą zawodnicy jadący na dystansie PRO, a CLASSIC zaczynać będzie pół godziny później. Dekoracja w klasyfikacji generalnej na mecie czwartego etapu przewidziana jest na wtorek na godzinę 18:00.

Tegoroczne Bike Adventure to nie koniec kolarskich emocji w Szklarskiej Porębie. Po kilku dniach przerwy, pod Szrenicę zawita kolejna z edycji cyklu Bike Maraton. To edycja z wielu powodów wyjątkowa, bo jako jedyna w cyklu daje okazję do ścigania się na dystansie 100 km. Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie już 3 lipca.

Natomiast niedziela, 4 lipca, to już dzień szosy. Szosowy Klasyk Szklarska Poręba to część cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

Początek lata i wakacji będzie więc w Szklarskiej Porębie pod znakiem dwóch kółek, a wszystko zacznie  się już wkrótce niebywale mocnym górskim akcentem na trasach Bike Adventure.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl