NRG, mostek kierownicy z powerbank.

Urządzenia elektorniczne, oświetlenie, telefony opanowały świat rowerów, stąd pomysł na konstrukcję mostka kierownicy NRG z akumulatorem powerbank, który wydłuża zdecydowanie żywotność takich gadżetów na rowerze. Konstruktorzy z Wysp Brytyjskich  odrobili swoje zadanie solidnie, zaczynając od konstrukcji w druku 3D dotarli do finałowego stopu aluminium obrabianego termicznie.  Po kilku latach  prób i testów ( co obserwowaliśmy w mediach) są bardzo pewni swojej konstrukcji zarówno pod względem wytrzymałości materiału, jak i pracy i trwałości baterii umieszczonej wewnątrz.

Mostki NRG sa kompatybilne z popularnymi średnicami kierownic i rur sterowych widelca, zarówno w rowerach MTB jak i szosowych, Jak podaje producent, waga przykładowego mostka o długości 103 mm to 240g, co wydaje się być dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę organ wewnętrzny. Kąt nachylenia to standardowe 5 stopni nachylenia.

Pojemność samej baterii to 3500 mAh nie stawia jej na równi z ogromnymi bankami energii dostępnymi na rynku, jednak daje możliwość sporego powiększenia czasu pracy urzadzeń zainstalowanych na rowerze. Przykładowo większość popularnych smartfonów dysponuje bateriami na poziomie 2000 mAh.

Producent przygotował w zestawie dla każdego klienta złącza najbardziej popularnych formatów, które widzimy na grafice powyżej. Cztery różne wtyczki "obsłużą" niemal wszystkie urządzenia elektrońiczne, elektroniczne grupy napędu, czy oświetlenia dostępne na rynku. Kable wyposażone są w gumowaną osłonę, zapewniająca szczelność połaczenia nawet podczas deszczowej pogody, czy delikatnego mycia podczas użytkowania. Kapsel gumowany jako zaślepka podczas jazdy bez uruchamiania baterii uszczelnia na stałe dostęp do przyłącza baterii.

Ciekawą funkcją jest również wskaźnik poziomu naładowania baterii, co pomoże w utrzymaniu poziomu energii podczas treningów, czy pracy na rowerze. 

Co znajdziemy w opakowaniu?

  • NRG mostek
  • 2m kabel do ładowania baterii
  • Micro USB kabel
  • Mini USB kabel
  • kabel do oświetlenia
  • klips
  • Instrukcję

Cena produktu docelowo ma oscylowac w okolicy 200 funtów i na dzień dzisiejszy trwają próby uruchomienia produkcji na wiekszą skalę.

Więcej informacji można znaleźć pod stronie producenta, oraz na platformie Kickstarter: https://www.nrgstems.com/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl