30 maja. Zapraszamy na Starachowicką Strzałę 2021

Zbliża się kultowa kolarska impreza! To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. W niedzielę 30 maja w Starachowicach odbędzie się V Starachowicka Strzała (pierwszy jubileusz), wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie. Organizatorem Starachowickiej Strzały jest Poland Bike. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

- Dużo nowości - mówi organizator i pomysłodawca Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - Przygotowaliśmy jeszcze bardziej atrakcyjną trasę z dodatkowymi premiami górskimi i lotnymi oraz więcej kategorii wiekowych i nagród finansowych

Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: 61 km i 83 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic, liczący 10 km, niewliczany do dystansów rywalizacji. W tym roku obowiązuje limit 250 uczestników. Starachowicka Strzała skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Tradycyjnie każdy otrzyma pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2021.

- Trasa jest przepiękna i mocno interwałowa, wielokrotnie bardzo mocno doceniona przez kolarzy z całej Polski - mówi Grzegorz Wajs. - Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane i przypominają swoją charakterystyką belgijskie klasyki. Zapraszam na Starachowicką Strzałę!

V Starachowicka Strzała organizowana jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

BIURO ZAWODÓW

MOSiR w Starachowicach (ul. Szkolna 14) – 29 maja (sobota) w godz. 15.00-20.00 oraz 30 maja (niedziela) od godz. 8.00

PROGRAM ZAWODÓW

9:30 - odprawa techniczna w MOSiR Starachowice

10:15 - ustawianie na starcie: I sektor (dystans 83 km), II sektor (dystans 61 km)

10:20 - ceremonia otwarcia V Starachowickiej Strzały

10:30 - start honorowy - przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (10 km)

11:10 - start ostry - dystans 83 km

11:20 - start ostry - dystans 61 km

15:00 - ceremonia dekoracji V Starachowickiej Strzały

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl