Crankwork - zmień swoje pedały zatrzaskowe w platformy

Potrzebujesz użyć swojej szosy albo górala do szybkiego wypadu do sklepu lub do lokalnego wodopoju w piątkowy wieczór? Prawdopodobnie nie będziesz chciał zakładać butów kolarskich na tę okazję, ponieważ chodzenie w SPD nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Zamiast wymieniać za każdym razem pedały spd na platformy, możesz tymczasowo zmienić swoje pedały na wygodniejsze. Oto najnowszy element od Crankwork, który właśnie do tego służy.

Adaptery Crankwork Clipless Pedal to Platform pozwalają na szybką zamianę pedałów zatrzaskowych na platformowe bez konieczności ich demontażu. Są zaprojektowane tak, aby były lekkie i wytrzymałe, a wykonano je w 100% z aluminium lotniczego. Co do zasady przypominają one bardzo te oferowane przez Fly Pedals, ale mają niższy profil i ważą 11g mniej przy deklarowanej wadze 57g każdy.

Mają jednak mniejszą ilość pinów trakcyjnych, 8 w porównaniu do 12, które można zobaczyć na platformie Fly Pedals. Adaptery Crankwork współpracują ze wszystkimi pedałami spd, które mają 2 i 3 otwory na bloki, w tym z blokami następujących marek:

  • Shimano SPD / SPD-SL 
  • Look KEO 
  • Keo2Max 
  • Time ATAC 
  • Crank Brothers Egg Brothers & Candy 
  • Speedplay 
  • Clic & RXS, Infinity Pedals, oraz S-Track & Delta

To co musisz sprawdzić to Q-Factor Twoich pedałów zatrzaskowych. Jeśli jest zbyt wąski, mogą wystąpić problemy z kompatybilnością z adapterem Crankwork, ponieważ wymaga on odpowiedniej ilości miejsca po wewnętrznej stronie, aby nie kolidował z ramieniem korby.

Jak je zamontować?

Montaż adaptera Crankwork do pedałów zatrzaskowych to szybka i łatwa czynność. Po prostu przykręcasz niezbędny zestaw bloków do adaptera przez cztery dostępne otwory w środku platformy. Następnie zatrzaskujesz platformę na pedale, tak samo jak bloki na podeszwie butów rowerowych i gotowe. 


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl