Extremalne Pirelli

Pirelli nie ustaje w próbach stworzenia opon gotowych dowieźć cię na podium mistrzostw świata i ciężko pracuje nad nową linią opon Scorpion MTB, która jest specjalnie dedykowana światu Gravity Racing. W długim procesie badań i prototypowania, który rozpoczął się dwa lata temu i jest obecnie w końcowej fazie rozwoju, inżynierowie Pirelli zaangażowali absolutną gwiazdę Downhillu - Francuza Fabiena Barela.

Trzykrotnego mistrza świata w i siedmiokrotnego mistrza Francji w DH nie trzeba przedstawiać. Jego bogate doświadczenie w dyscyplinach grawitacyjnych i ogromna wiedza techniczna czynią go idealnym partnerem dla firmy Pirelli, jeśli chodzi o rozwój i ciągłe ulepszanie jej produktów. Nowe opony Scorpion dedykowane grawitacyjnej odmianie świata rowerowego są już rzeczywistością na poziomie prototypów. Dziś można je znaleźć na rowerach niektórych sportowców i drużyn, które ścigają się z nimi na trasach EWS i WORLD CUP DH. To wystawi na próbę prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez inżynierów Pirelli wspólnie z Fabienem już w 2021 roku. „Zaangażowanie Pirelli w świat wyścigów MTB Gravity to świetna okazja dla każdego” - powiedział francuski mistrz. „[…] Na rynku istnieje już solidna linia opon do rowerów górskich Pirelli, moim zadaniem jest pomóc uzupełnić ją modelami poświęcone wyścigom, co, miejmy nadzieję, doprowadzi do sukcesów, które firma osiągnęła już w wielu innych dyscyplinach sportowych. […] Jasnym celem tych nowych opon jest zdobycie najwyższych miejsc na podium ”.

DH podobnie jak F1 zawsze było uznawane za najbardziej rygorystyczne i wymagające laboratorium z punktu widzenia stresu produktu. Jest to doskonałe i ostateczne stanowisko testowe, na którym opony są poddawane maksymalnym próbom we wszystkich aspektach, od niezawodności po ekstremalną przyczepność. Nie należy zapominać o parametrach takich jak pochłanianie i niskie opory toczenia: czynniki te mają coraz większe znaczenie we współczesnym świecie wyścigów, gdzie poziom osiągów jest tak wysoki, a różnice między kierowcami i zjazdowcami tak małe, że nawet najmniejsza poprawa osiągów może skutkować tym, że od anonimowego miejsca do zwycięstwa dzielić nas będzie tylko kilkaa setnych sekundy. Jest to sposób pracy, polegający na ciągłym rozwoju produktów, który Pirelli dobrze zna z innych sportów i stanowi integralną część jej DNA: badania i ciągła ewolucja. Od MX do WRC i wszystkich dwu - i czterokołowych sportów motorowych, w których obecna jest marka, przejście do świata DH jest naturalnym krokiem dla Pirelli.

„Zaangażowanie Pirelli w świat wyścigów MTB Gravity to świetna okazja dla każdego. - powiedział mistrz Francji. - Pirelli jest światowym liderem w produkcji opon, a także ma ogromne sportowe ambicje i długą listę zwycięst. A jeśli chodzi o wyścigi, posiadanie kompetencji od najlepszych jest dobre dla wszystkich, ponieważ pozwala na rozwój sportu i osiągów. Jestem wielkim zwolennikiem umiejętności technicznych Pirelli i ich zdolności do interpretowania potrzeb świata rowerów górskich w najlepszy możliwy sposób. Na rynku jest już solidna linia opon Pirelli MTB, moim zadaniem jest pomoc w uzupełnieniu jej o modele dedykowane wyścigom, co miejmy nadzieję, zaowocuje sukcesami, które firma już osiągnęła w wielu innych dyscyplinach sportowych. Weźmy na przykład Formułę 1, motocross lub Superbike.


o autorze

Przemysław Adamek

Były amatorski w-ce mistrz Polski w XC, zawodnik DH a przede wszystkim pasjonat kolarstwa górskiego. Dawnej także dziennikarz motoryzacyjny. Obecnie szczęśliwy mąż i ojciec.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl