​Maja Włoszczowska wygrywa czteroetapowy wyścig Volcat BTT w hiszpańskiej Katalonii

Zawodniczka KROSS ORLEN Cycling Team zdobyła hat-tricka wygrywając z rzędu trzy z czterech etapów hiszpańskiego wyścigu. Już po drugim dniu zmagań objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca wyścigu. Teraz Maja Włoszczowska udaje się na zgrupowanie wysokogórskie w Sierra Nevada, a za miesiąc pierwsze starty w Pucharze Świata. 

Czteroetapowy wyścig Volcat BTT w Hiszpanii rozgrywany był pod dyktando Mai Włoszczowskiej, która potwierdziła swoje świetne przygotowanie do nowego sezonu. Nasza zawodniczka docierała na metę jako pierwsza trzy razy z rzędu, a wczorajszym zwycięstwem w finałowym etapie przypieczętowała swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. 

- Bardzo się cieszę z wygranej, był to przede wszystkim solidny trening. To były cztery dni ścigania na świetnych trasach, sporo podjazdów, bardzo fajne single, myślę, że wgra się to dobrze w nogi i oby przyniosło to dobre efekty w kolejnych startach cross-country – mówiła tuż po finałowym etapie Maja Włoszczowska. 

Zadowolenia po wyścigu nie krył także Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. 

- To był wyścig pod dyktando Mai. Cieszę się z dobrej dyspozycji, którą zawodniczka prezentuje na tym etapie sezonu. Wyścig w Hiszpanii był dobrym elementem przygotowania i treningów do kolejnych startów. Maja potwierdziła swój wysoki poziom wygrywając 3 etapy, teraz przed nami zgrupowanie wysokogórskie, a następne ważne starty podczas Pucharów Świata w Niemczech i Czechach w maju – mówił Osicki. 

Zawodnicy i kadra trenerska mają wielką nadzieję, że do maja sytuacja ustabilizuje się na tyle, że wyścigi Pucharów Świata będzie można rozegrać z udziałem publiczności.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl