RK EXCLUSIVE DOORS MTB TEAM po KTM Kamptal Trophy

W miniony weekend spora grupa zawodników z Polski walczyła na trasach KTM Kamptal Trophy. O swoich odczuciach z trasy i rywalizacji opowiadają podopieczni Bogdana Czarnoty z Teamu RK EXCLUSIVE DOORS MTB TEAM

KRZYSZTOF KLIMEK:

Mój pierwszy start  w nowych barwach RK EXCLUSIVE DOORS MTB TEAM miał miejsce w Austri podczas Kamptal Trophy. Wyścig był dość ciężki fizycznie. Warunki pogodowe niesprzyjające, temperatura na minusie, chłodny wiatr i zmrożona trasa. Mimo to wywalczyłem 10 miejsce. Cieszę się, że mogłem wystartować i pościgać się  w tak mocnej międzynarodowej obsadzie. Przede mną kolejne wyzwania, których już nie mogę się doczekać!

ALEKSANDRA PODGÓRSKA:

Wyścigiem KTM Kamptal Trophy rozpoczęłam sezon 2021. Bardzo się cieszę, że pomimo tego co dzieje się na całym świecie zawody nie zostały odwołane. Mam nadzieję, że najbliższe zaplanowane starty również się odbędą i będziemy mieli okazję spotykać się na lini startu jak naczęściej.  Nigdy wcześniej nie miałam ,,przyjemności” jechać wyścigu XCO w takich warunkach pogodowych jakie zastały nas w Austrii. Temperatura koło 0°C, śnieg, lód, błoto i mroźny wiatr. Stanąć na lini startu w takich warunkach to już był nie lada wyczyn. Zawody w Langenlois kończę na 13 miejscu. Był to jeden ze słabszych moich występów w austriackim klasyku, czuję niedosyt. Moja dyspozycja tego dnia nie pozwoliła mi walczyć z najlepszymi. Wyścig uważam za dobre przepalenie, teraz powinno być tylko łatwiej i szybciej. A i mam nadzieję, że już za chwilę zawita do nas prawdziwa wiosna.

ZUZANNA KRZYSTAŁA:

Zaledwie tydzień po miesięcznym  i bardzo intensywnym zgrupowaniu w Hiszpanii, wzięłam udział w pierwszym wyścigu który  tradycyjnie rozpoczyna letni sezon  KTM Kamptal Trophy w Langenlois.  Trasa jest nam dobrze znana ale zaskoczyły nas trudne i zimowe warunki. Na szczęście zahartowałam organizm podczas sezonu przełajowego, więc temperatura nie była dla mnie taka straszna. Pierwsze starty jak wszyscy wiemy nie należą do przyjemnych ale cieszę się, że miałam już możliwość usłyszeć gwizdek startowy! Był to dla mnie bardzo długi i ciężki wyścig ale lubię tę trasę. Dostałam dużą dawkę motywacji do dalszej pracy  od bardzo mocnej konkurencji i ostatecznie zajęłam 16 miejsce. Mam nadzieję, że zaplanowane imprezy w Polsce odbędą się zgodnie z planem i z każdym kolejnym startem będzie coraz lepiej.

Trener BOGDAN CZARNOTA:

Langenlois był pierwszym przetarciem naszych zawodników w tym sezonie. Wchodzimy w sezon trochę później i jesteśmy dopiero co po bardzo długim i ciężkim  zgrupowaniu. Warunki z jakimi zmierzyli się zawodnicy bardzo skrajne. Marznące błoto ,śnieg i zimny wiatr to coś rzadkiego w formule XCO. Wszyscy dojechali do mety bez problemów technicznych. Miejsca Aleksandry Podgórskiej i Zuzanny Krzystały w drugiej dziesiątc oraz 10 Miejsce Krzysztofa Klimka to na pewno nie wszystko na co ich stać. Dyspozycja zawodników będzie rosła i teraz czekamy na kolejne starty a najbliższy to PP XCM. Tam postaramy się powalczyć w swoich kategoriach o najwyższe lokaty.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl