​Drugie miejsce Bartłomieja Wawaka w wyścigu Karaburun MTB Cup w Turcji

Świetny początek sezonu w wykonaniu Bartłomieja Wawaka, reprezentującego barwy drużyny KROSS ORLEN Cycling Team. W zaciętym wyścigu Polak do samego finiszu walczył koło w koło z Victorem Koretzki (Francja Team KMC Orbea). Musiał jednak zadowolić się drugim miejscem ustępując Francuzowi o długość roweru. Podczas nadchodzącego weekendu walkę o czołowe lokaty w sezonie 2021 rozpocznie także Maja Włoszczowska z KROSS ORLEN Cycling Team.    

Walka na bardzo szybkiej trasie w Turcji trwała od pierwszych minut. Na otwarcie sezonu Bartłomiej Wawak, reprezentant Polski musi jednak zadowolić się drugim miejscem, choć do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele. Do samego finiszu Bartek walczył z Victorem Koretzki koło w koło.   - 

Cieszę się, że Bartek tak dobrze rozpoczął sezon. Widać było, że jest dobrze przygotowany a zwycięstwo było bardzo blisko. Uważam, że Bartka stać na walkę o wygraną podczas kolejnych wyścigów, które zostaną rozegrane w weekend w Turcji. Obecne starty zapewnią odpowiednią liczbę kilometrów na początek sezonu, co pomoże właściwie przygotować się do walki o najwyższe lokaty w kolejnych, ważnych wyścigach – mówi Kornel Osicki, Team manager KROSS ORLEN Cycling Team oraz Trener Kadry Narodowej w kolarstwie górskim.    Bartłomiej Wawak wraz z reprezentacją kraju w kolarstwie górskim, przebywa w Turcji i startuje w barwach reprezentacji narodowej.    

Rozpoczęty właśnie przez zawodnika KROSS ORLEN Cycling Team sezon będzie obfitować w wiele wyzwań. Najważniejszym z nich będą przygotowania i start zawodników w planowanych na wakacje Igrzyskach Olimpijskich. W najbliższy weekend w wyścigu wystartuje także Maja Włoszczowska.    

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. W nowy rok cały zespół wkracza z dużymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl