​ROZPOCZĘŁO SIĘ ODLICZANIE DO WYŚCIGU BMW HERO SÜDTIROL DOLOMITY.

WYŚCIG JEST TERAZ CZĘŚCIĄ EKSKLUZYWNEGO CYKLU MARATONÓW MTB UCI W 2021 R.

Start BMW HERO Südtirol Dolomites 2021 został potwierdzony na sobotę, 12 czerwca w Selva di Val Gardena, w samym sercu Dolomitów. Impreza, wpisana do międzynarodowego kalendarza UCI, obejmuje dwie legendarne trasy o długości 86 i 60 kilometrów. Jest to wydarzenie wyczekiwane przez tysiące fanów kolarstwa z całego świata. Gerhard Vanzi mówi: "To będzie symboliczna edycja, odrodzenie po tak wielu miesiącach zastoju". Wyścig jest teraz częścią nowego, ekskluzywnego cyklu 2021 UCI Mountain Bike Marathon Series, obejmującego 8 prestiżowych wyścigów maratońskich na całym świecie.

Już pierwsza edycja miała wszelkie predyspozycje, by stać się jednym z najważniejszych wyścigów w międzynarodowym krajobrazie tej dyscypliny. Wśród nich dwie wyjątkowe trasy o wysokim poziomie technicznym, położone w przepięknym miejscu - Dolomitach, które ze względu na swoje piękno zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

BMW HERO Südtirol Dolomites jest dziś uznawany za najtrudniejszy maraton`MTB na świecie i należy do najbardziej oczekiwanych imprez przez wszystkich miłośników kolarstwa górskiego. Impreza odbędzie się w sobotę 12 czerwca 2021 r. i wystartuje z Selva di Val Gardena. 


Foto: Harald Wisthaler

HERO" wśród wyścigów UCI Mountain Bike Marathon Series w 2021 r.
W tym wyjątkowym czasie wyścig otrzymał ważne wyróżnienie gdyż jest on teraz częścią nowej serii 2021 UCI Mountain Bike Marathon Series - ekskluzywnego cyklu MTB, który obejmuje sześć maratonów i dwa wyścigi etapowe, uważane za jedne z najważniejszych i najbardziej ekskluzywnych na świecie.

Pozostałe wyścigi to: Absa Cape Epic (RPA), Andalucia Bike Race (Hiszpania), Bike Maraton Jelenia Góra (Polska), Sakarya (Turcja), Grand Raid BCVS - MTB Alpine Cup - XCM (Szwajcaria), La Forestière (Francja), Roc d'Azur (Francja). BMW HERO Südtirol Dolomity 2021 dołączając do nich, stanie się jednym z najbardziej kultowych wyścigów w historii.


foto: Freddy Planinschek

BMW HERO Südtirol Dolomity 2021: edycja "restart".
Po sześciu miesiącach przestoju, koniecznego do opanowania istniejącego kryzysu zdrowotnego, który wstrząsnął całym światem, rośnie pragnienie normalności, aktywności na świeżym powietrzu i spotkania z innymi ludźmi, także w sportowym otoczeniu. Dlatego też BMW HERO Südtirol Dolomity 2021 ma stać się edycją, której celem jest ponowne rozpoczęcie, świętowanie nowego początku, nie tylko w świecie sportu, ale w codziennym życiu każdego człowieka. Dwie legendarne trasy zostały już potwierdzone: 86 km o przewyższeniu 4500 m i 60 km o przewyższeniu 3200 m. Ponadto odbędzie się również niezapomniany Festiwal Rowerowy BMW HERO Dolomity z czterema dniami pełnymi wydarzeń dla zarejestrowanych zawodników, osób towarzyszących i wszystkich miłośników rowerów górskich.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl