​Rita Malinkiewicz - mamy dobre wieści i ruszamy z pomocą

Jak wiecie 1 czerwca 2020 Rita Malinkiewicz i Kasia Konwa miały potworny wypadek podczas dojazdu na rowerową ustawkę, którą miała poprowadzić właśnie nasza redakcyjna koleżanka. Kasia w nieco lepszym stanie wybudziła się wcześniej i mogła rozpocząć rehabilitację. Po 80ciu dniach od wypadku i wielu operacjach udało się wybudzić Ritę. Została przewieziona do Krakowa do Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej  Votum, gdzie uczy się funkcjonować na nowo. 

Z informacji jakie uzyskaliśmy i którymi możemy się z Wami podzielić, to Rita już chodzi z niskim balkonikiem w asyście 2 fizjoterapeutów i potrafi pokonać z nim 100m, a z wysokim 300m. Na rowerku stacjonarnym potrafi już przejechać 4 km i jak zapewniła mnie Pani mgr Agnieszka Ochocińska, Ritę czeka jeszcze sporo pracy oraz kilka zabiegów z plastyki i stomatologii i niewykluczone, że za jakiś czas będzie mogła jeździć już na normalnym rowerze. Jak się dowiedzieliśmy, Rita z początku miała kłopoty z mówieniem, jednak teraz już mówi głośno i rozstawia cały personel po kątach, mówiąc co będzie robić, a czego nie.

Jak się zapewne domyślacie z NFZ-tu można by co najwyżej o takiej rehabilitacji i efektach pomarzyć. Koszty tak dobrej rehabilitacji są ogromne. Dlatego rusza akcja zbiórki pieniędzy na rehabilitację Rity, a także wpłacania 1% ze swojego podatku dochodowego na jej cel. Pod spodem możecie zobaczyć numer konta i KRS do wpłat. 

W najbliższym czasie w wybranych przez nas sklepach rowerowych będziecie mogli zobaczyć plakaty informujące o akcji oraz puszki do których można będzie wrzucać pieniądze. Dochody ze zbiórki pójdą na konto Fundacji Votum, która zbiórkę organizuje, z racji powiązania kapitałowego Fundacji i PCRF Votum pieniądze trafią bezpośrednio na rehabilitację naszej koleżanki. NIe wiem jak Wam, ale te wieści zrobiły nam dziś dzień 


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl