Paryż Nicea 2 etap - Zwycięstwo Hendersona

Nowozelandczyk Greg Henderson wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea z Montfort l’Amaury do Amilly.

Henderson, który rok temu również odniósł zwycięstwo etapowe w tym wyścigu, wyprzedził Matthew Gossa (HTC-Highroad), Denisa Galimzjanowa (Katusha), Heinricha Hausslera (Garmin-Cervelo) i Petera Sagana (Liquigas-Cannondale). W klasyfikacji generalnej udało mu się awansować na drugie miejsce. Thomas De Gendt, triumfator wczorajszego etapu, ok 1,5 km przed metą próbował zaskoczyć rywali niespodziewanym atakiem, ale został powstrzymany i ostatecznie zakończył etap na 41 pozycji. Udało mu się jednak zachować żółtą koszulkę lidera wyścigu i do następnego w generalce Hendersona ma 4 sekundy przewagi. Maciej Paterski, który rozprowadzał Petera Sagana, zajął 15. miejsce i przesunął się w klasyfikacji generalnej na 23-cią pozycję.

Podczas wyścigu nie obyło się bez kraks, w których uczestniczyli m.in. Frank Schleck i Heinrich Haussler, nie doznali jednak kontuzji.

Paryż-Nicea jest pierwszym wielkim tourem w tym sezonie, mającym najwyższą rangę World Tour. Kolarze zakończą rywalizację w przyszłą niedzielę. Jutrzejszy etap z Cosne-Cours-sur-Loire do Nuits-Saint Georges, będzie miał 202,5 km i pagórkowaty profil z premią górską 2 kategorii na 23 km przed metą. Spodziewany jest jednak finisz sprinterski.