Obowiązkowe Izery. Bike Maraton Świeradów – Zdrój

Bike Maraton jedzie dalej – do końca sezonu zostały nam jeszcze trzy edycje. W najbliższą sobotęzapraszamy do Świeradowa – Zdroju pod dolną stację kolei Ski & Sun. Tydzień później czas na Sobótkę, a wielki finał 17 października zaplanowany jest w Miękini.

Końcówka tegorocznego ścigania ułożyła nam się całkiem atrakcyjnie, zwłaszcza po ciężkich i wymagających górskich startach u progu wakacji. Sezon rozpoczął się później, ale udało się zmieścić w nim większość planowanych maratonów, choć nagromadzenie trudności i intensywność startów były spore.

Teraz będzie więc jeszcze trochę gór, ale miłośnicy izerskich szutrów też znajdą coś dla siebie. Jeszcze złapiemy trochę przewyższeń na jesiennej Ślęży i zjedziemy wreszcie na finałowe, bardziej płaskie ścieżki Miękini – w sam raz na bezpieczne hamowanie przed końcem sezonu.

FUN w Świeradowie ma 18 km i na pewno będzie szybki. Pogoda może niektóre zjazdy jeszcze nieco przyspieszyć, a zwłaszcza ten ostatni, po nartostradzie. Na pewno jednak będzie kilka chwil aby podziwiać jesienne barwy Gór Izerskich, a przewyższenie wyniesie tu aż 650 m.

CLASSIC będzie miał aż 1000 m w pionie i 33 km.

Na dystansie MEGA ilość kilometrów zwiększy się do 50 km, a przewyższenie wyniesie 1400 m.

Tu już odwiedzimy dobrze znane, odległe zakątki Gór Izerskich: kopalnię „Stanisław”, Orle czy Samolot. Jesienny rekonesans biegowych tras narciarskich zawsze w cenie!

GIGA (78 km, 2200 m przewyższeń) oferuje solidną wyprawę po Górach Izerskich na dwóch wymagających rundach. Limit czasu na wjazd na drugie okrążenie – 47 km, 3h 30 min.

Start dystansu GIGA w sobotę o 10:00. Pozostałe starty w sektorach od godz. 11:00.

Baza zawodów znajduje się przy dolnej stacji kolei gondolowej Ski & Sun w Świeradowie – Zdroju, przy ul. Źródlanej 7.

Więcej na https://bikemaraton.com.pl


udostępnij

o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl